Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr a spol. rozebírali krizi týmu

28 2003
Washington - Washington Capitals jsou v současnosti nejslabším týmem NHL, už sedm zápasů za sebou nevyhráli. Krizi, kterou hokejisté od začátku sezony procházejí, rozebírali při halloweenském večírku u Brendana Witta. Mezi ostatními hráči i čeští útočníci Jaromír Jágr s Robertem Langem hledali příčiny útlumu. Capitals vázne také obranná činnost, už inkasovali 29 branek, což je nejvíc v celé soutěži.

U Witta se proto nakonec diskutovalo o tom, kde je chyba. V klubu se postupně nahromadily problémy, počínaje těžkostmi se zařazením nových hráčů, z nichž osmi je méně než pětadvacet let, přes útlum Jágra, který se prý ke všemu pohádal s trenérem Brucem Cassidym, až po výměnu kapitána Steva Konowalchuka do Colorada.

Cassidy se marně snaží sestavit úspěšnou útočnou řadu nebo dát dohromady dvojici obránců. Defenziva stagnuje a brankář Olaf Kölzig kapituluje nezvykle snadno, píše deník The Washington Post.

"Když se nám v minulosti nepovedl začátek sezony, pořád jsme věděli, že máme dobrý mančaft a že se z toho vyhrabeme," nechal se slyšet hráč, který si nepřál být jmenován. "Ale teď si nejsme jistí. Je těžké zahlédnout světlo na konci tunelu."

Kölzig, který má v poslední době v klubu nejvýznamnější slovo, však věří, že se z toho Capitals dostanou. "Byla to skvělá příležitost si o všem promluvit bez emocí, které normálně vládnou v šatně. Člověk si vždycky nejdříve stěžuje, kudy chodí, ale potom začne hledat cesty, jak z toho ven," nechal se slyšet německý gólman.

Generální manažer George McPhee a Cassidy by dnes měli jmenovat nového kapitána, ale Konowalchukův nástupce bude zřejmě 'céčko' nosit jen dočasně. "Je tu hodně věcí, o kterých bychom si měli promluvit. Přišlo dost nových kluků, kteří se ještě nestačili asimilovat. Jestli se to pak, až se z nás znovu stane tým, zlepší a my budeme zase vyhrávat, to je těžké říct," konstatoval centr Jeff Halpern.

Z týmu, který hrál před pěti lety o Stanley Cup, dál oblékají dres Capitals už jen Kölzig, Witt, Slovák Peter Bondra a obránce Sergej Gončar, jenž je údajně s Jágrem a Langem na seznamu hráčů, odsouzených k případné výměně. Devětadvacetiletému Rusovi, jehož tým draftoval v roce 1992, se z Washingtonu nechce, ale chápe, že i hokej je především obchod.

Pod koučem Cassidym se údajně povážlivě houpe židle. On sám si z toho těžkou hlavu nedělá, nebo to aspoň tvrdí. "Nepanikařím z toho. Je to součást mé práce, já jsem upřímně přesvědčený o tom, že děláme všechno, aby se situace co nejdříve změnila k lepšímu," tvrdí trenér, který může počítat s podporou majitele klubu Teda Leonsise. "Neříkám, že máme odpovědi na všechno, ale snažíme se," dodal Cassidy.

"Vždycky jsem zastával názor, že vyhrává i prohrává klub. Ukázat prstem na jednotlivce, ať už hráče, nebo trenéra, nedává smysl," prohlásil Leonsis.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze