Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr a spol. sehráli roli bavičů i učitelů hokeje

Jaromír Jágr (vlevo) v exhibici s Technikou Brno. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

18 2008
Do začátku včerejšího exhibičního utkání mezi Jágr teamem a Technikou Brno chybělo dvacet minut. Většina hráčů už se pomalu trousila z ledu z rozcvičení, ale po hlavní postavě večera ani vidu, ani slechu.

Nakonec dorazila. Rychle se převlékla a na společné předzápasové focení už byla v hokejové výstroji s nezbytnou " skořápkou" na hlavě.

Jaromír Jágr včera po roce vyjel na led brněnské haly Rondo. Co ho zdrželo? Možná zácpa na dálnici, možná přítelkyně Inna, která budila v útrobách Ronda jen o málo menší zájem než nejslavnější hokejista české historie.

Dva tisíce diváků nejprve přihlížely předání šeku na charitu a pak už se proti sobě postavili oba soupeři. Na jedné straně brněnští druholigisté z Techniky, na druhé straně Jágr a spol. Něco jako David a Goliáš.

"Pro nás je to strašná výzva. Jsou to hráči, na které se koukáme v televizi, a dá se říct, že jsou to naše idoly," povídal před zápasem brněnský hokejista Jan Habrovec.

. Jágr Tým - Technika Brno 12:2 (3:1, 0:1, 9:0)

Branky a nahrávky: 4. Jágr (Tlustý, Plekanec), 8. Tlustý (Plekanec), 20. Krajíček (Řehoř, Novotný), 45. Novotný (Kotalík), 45. Plekanec (Jágr), 46. Jágr (F. Kaberle), 47. Smoleňák (J. Nedvěd, P. Nedvěd), 48. J. Nedvěd (Smoleňák), 50. Kotalík (Fleischmann), 54. Hlaváč (J. Nedvěd, P. Nedvěd), 58. Smoleňák (Hlaváč), 59. Melichar (P. Nedvěd, J. Nedvěd) - 12. Florián, 30. Mráz (Eliáš, Forejt). Rozhodčí: Skoupý - Pospíšil, Brabec. Diváci: 2500.

Sestava Jágr týmu: Neuwirth (34. Schwarz) - F. Kaberle, T. Kaberle, J. Nedvěd, Melichar, Řehoř, Krajíček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Smoleňák, P. Nedvěd, Hlaváč - Kotalík, Fleischmann, Novotný. Trenér: M. Jelínek.

Kdo ale čekal góly, mohl jít na párek. Hráčům se zpočátku nějak nechtělo. A tak po čtyřiceti minutách byl stav jen 3:2 pro tým, který vyšperkovala jména bratří Kaberlů, Nedvědů, Aleše Kotalíka a dalších.

"Jsou to mladí kluci a kousali," culil se Jágr. Nebo jen brněnští mladíci dostávali šanci, aby neztratili chuť do hokeje? Spíš to druhé. "Doufáme, že to bude z jejich strany v trochu volnějším tempu. A my budeme muset hrát asi naplno," předvídal už před začátkem Habrovec.

A skutečně. Poslední třetina byla rozhodně nejkrásnější a Jágr team v ní nastřílel devět branek. Jestliže ještě hráči Techniky tušili, kde jim stojí hlava, tak po puku se otáčeli marně. Musel jim ho ukázat až rozhodčí, když pravidelně padal za jejich brankáře. Goliáš v těchto dvaceti minutách ukázal, kdo je silnější.

A konečně se probudili i diváci. Jen dozněl potlesk, už se hrnul další.

"Podívej, jak to hrají, na jeden dotek, mezi nohama, klička, střela," popisoval jeden z tatínků malému nadšenému synkovi.

Zoufalé pohledy bezmocných Brňanů se zastavily na skóre 2:12. Předzápasový tip Habrovce na remízu tak vzal za své. "Já myslím, že rozhodla fyzička starších hráčů," smál se Jágr.

No aby ne. Dvě třetiny to vypadalo, že se Jágr po ledě spíš vozí, ale všechno si nechal až na třetí třetinu. Rozhazoval geniální nahrávky, a když bylo třeba, měnil se v obranného buldoka. Však v ruském Omsku dostává pořádně zabrat.

"Že to bude v Rusku náročné, jsem věděl, ale je to ještě tvrdší. Ale aspoň se pak cítím na ledě lépe."

Bylo na něm vidět, že si pobyt v Česku užívá. Má čas na přítelkyni i kamarády, se kterými v Jágr teamu trávil každé léto. Omsk mu problémy nedělal. "Tohle už bylo vyřízené, když jsem podepisoval smlouvu. Rozumí tomu, že akce, které jsem dělal, musím dělat dál," tvrdí.

Kdo ví, kolikrát se ještě na českém ledě objeví. V tomto létě už jistě jen jednou, zítra v Třinci. Pak už ho zase čeká ruský dril.Najdete na iDNES.czmobilní verze