Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr a spol. si zasportovali na písku

12 2004
Praha - Sobotní turnaj v beach volejbale a v plážovém fotbale byl první letošní akcí Jágr Teamu. Kromě hokejistů mohli návštěvníci Beach klubu v Praze na Pankráci sledovat v akci profesionální volejbalisty a známé osobnosti. "Moc mi to nešlo, zůstanu u hokeje," smál se Jágr v průběhu turnaje, přestože se v jednom fotbalovém utkání blýskl hattrickem.

Kromě největší české hokejové hvězdy se na akci objevili Jan Hlaváč, Jan Hrdina, Karel Pilař a Robert Schnábel. Známé osobnosti zase reprezentovali Richard Genzer s Michalem Suchánkem či Sagvan Tofi s Lukášem Vaculíkem. Z volejbalistů ukázali své umění Michal Palinek, Štěpán Smrčka nebo bývalý reprezentační trenér Haník.

Účastníci se rozdělili do tříčlenných družstev, která hrála turnajovým způsobem volejbal i fotbal. V každém týmu byl jeden hokejista, jeden volejbalista a jedna osobnost kulturního života. Aktérům přálo i vrtkavé počasí: pršet začalo až ve dvě odpoledne, kdy byla většina zápasů odehraných.

Kdo v sobotu dopoledne zavítal na beachvolejbalové kurty na Pankráci, byl svědkem zajímavé premiéry. "Volejbal, když nepočítám tělocvik na škole, hraju poprvé v životě," přiznal Jaromír Jágr, který se trpělivě usmíval do objektivů fotoaparátů a rozdal desítky podpisů.

Přestože na kurtech nezářil, akci si pochvaloval. "Nejde mi to, ale to neznamená, že mě to nebaví. Hlavní je, že mám pohyb na vzduchu, potkám známé a užiju trochu srandy," pokrčil Jágr rameny po dvou prohraných volejbalových zápasech.

Alespoň ve druhém fotbalovém utkání si spravil chuť: jeho trojice vyhrála 5:2 a Jágr dal hattrick. Čtvrtý zásah mohl přidat při penaltovém rozstřelu, ale trefil tyč. "A zase ta pravá," zakroutil hlavou. Do stejných míst se trefil i při samostatných nájezdech čtvrtfinále mistrovství světa proti týmu USA.

V Písku měl při své váze problémy s pohybem. "Při volejbale jsem se zmohl jenom na ulejvky, na smeč bych musel vyskočit. Ale ten písek je hodně hluboký, alespoň se na to vymlouvám," řekl se smíchem. Podobnou tělesnou konstituci má obrovitý zadák Sparty Robert Schnábel. "Ale ten je ve Spartě v plné přípravě, já měl do dneška dovolenou," namítl Jágr.

Nebyla to ale jenom Jágrova akce. Několik set diváků v areálu bavily legrácky dvojice bavičů Suchánek - Genzer, sledovalo fotbalový zápas, v němž proti sobě nastoupili "Kamarádi do deště" Vaculík s Tofim, volejbalisté zase předvedli své umění v exhibičním zápase. Stihli to těsně před průtrží mračen.

Na své si přišli i zbylí hokejisté. "Rád jsem přijel. Trénuju individuálně v Praze, tak jsem využil příležitosti popovídat si s kamarády," řekl Karel Pilař, obránce Toronta Maple Leafs. Podobně jako Jan Hlaváč či Jágr hrál beach volejbal poprvé. "V tom hlubokém písku je to hrozně těžké," uznal.

Pokračování akce v nějakém baru ale zavrhl. "Mám ještě večer trénovat, navíc chci vidět fotbal. Začíná Euro," zdůraznil velký příznivec fotbalu, který když hrál v české extralize, chodil jak na reprezentaci, tak na ligové zápasy Sparty a Viktorie Žižkov.

Volejbalové zápasy si na akci z přítomných hokejistů nejvíc užil Jan Hlaváč. "Musím říct, že je to fajn. Každý má v mančaftu jednoho profíka, takže ty výměny k něčemu jsou. Kdyby to hráli čtyři lidi, kteří do míče neumějí bouchnout, tak si moc nezahrají. Takhle je to super, myslím, že ty dnešní zkušenosti zkusím někde využít," usmál se útočník.

To plážový fotbal ho tolik neoslovil. "Je těžký. Písek se boří, nedá se pořádně kopat. Ale na druhou stranu je to dobrá makačka. Tělu prospěje" dodal smířlivě Hlaváč, který už týden trénuje na novou sezonu. Pěkně uhnaný po fotbale byl i Karel Pilař. "Je to síla. Hraje se dvakrát pět minut a já si už po minutě přál, aby byla přestávka."

Sobotní akcí na pankráckých kurtech začal Jaromír Jágr trénovat příští sezonu, která nabídne první vrchol už v počátkem září, kdy se koná Světový pohár. "Ale byl to jenom první malý krůček," usmál se.

"Přípravu letos musím uzpůsobit Světovému poháru," řekl už vážněji. S účastí na turnaji počítá. "Sice jsem myslel, že mistrovstvím světa v Praze ukončím reprezentační kariéru, ale když mě tam pan Hlinka napsal, tak to musím přehodnotit," dodal se smíchem.

Jaromír Jágr se zúčastnil turnaje v plážovém volejbale a fotbale.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze