Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr a Světový pohár? Zřejmě ne

11 2004
Prostějov - Naděje, že hokejista Jaromír Jágr nastoupí za Česko při Světovém poháru, je stále tenčí a neduživější. Famózní útočník si do konce týdne má rozmyslet definitivní rozhodnutí, jež má sdělit kouči Ivanu Hlinkovi. Fanoušci trnou. „Podle mě hrát nebude. Nenajdete nikoho, kdo by ho přemluvil,“ tvrdí člověk z Jágrova bezprostředního okolí.

Hlinka za svým esem přijel v pondělí do Prostějova na soustředění Jágr Teamu, výsledek debaty jej však příliš nepotěšil.

„Dám panu Hlinkovi co nejdřív vědět, ale nejdřív si potřebuju vyřídit pár věcí,“ pravil včera Jágr a dál se odmítl bavit.

O Světovém poháru, který začíná 30. srpna, mluví podobně jako část jeho kolegů s despektem.

„Tu soutěž nemám rád, je hloupě načasovaná,“ řekl už v červnu.

Tehdy však s turnajem ještě počítal. Změnil svůj letní program, začal dřív s přípravou, aby byl už na konci prázdnin ve formě. Obyčejně se do optimální pohody dostával až v září při tréninkovém kempu před startem NHL.

Postupem času však jeho přesvědčení ochabovalo. Veřejně zpochybňoval svou kondici. Nicméně v rozhovoru pro MF DNES zároveň tvrdil: „Cítím se líp než jiné roky v tuhle dobu.“

Přiznává, že ho tíží citové záležitosti. A právě tady vězí celý kardinální problém.

Emotivně založený Jágr se dlouho a bolestně rozcházel s přítelkyní Andreou Verešovou. Nedávno našel jinou, moderátorku Lucii Borhyovou.

„Když s někým začnete chodit a vidíte se jednou za měsíc, to je rovnou konec,“ tvrdí.

Rád by na přelomu srpna a září bavil diváky v Sazka Areně, nicméně v hlavě a srdci se mu hromadí argumenty proti.

„Vidím to padesát na padesát,“ řekl Jágrův osobní trenér Marian Jelínek, jenž se všemi silami snaží hokejistu vyburcovat.

Dokonce se s ním pustil do konfliktu. Jelínek je totiž zároveň Hlinkovým asistentem u reprezentace a cítí za Jágrovu účast na Světovém poháru odpovědnost.

Už před Jágrem se z národního mužstva omluvily dvě uznávané osobnosti NHL, tvořivý centr Robert Lang a řízný bek Pavel Kubina. Jágrova absence by Hlinkův výběr zase výrazně oslabila.

„Je to Jardova volba, ale já doufám, že nakonec hrát bude,“ tvrdí útočník Robert Reichel, pravděpodobný kapitán týmu. „Každý z nás svou rodinu kvůli turnaji nějakou dobu neuvidí... Ale náš mančaft bude mít sílu, i kdyby v něm Jarda třeba chyběl.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze