Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr bude hrát na Světovém poháru

14 2004
Praha - Sobota vyžene nejistotu z diskusí na téma „Jaromír Jágr a Světový pohár“. Český útočník podle informací MF DNES nakonec změnil názor a přece jen se objeví na prominentním hokejovém podniku. Jágrův kamarád a reprezentační bek Jiří Šlégr prohlásil: „Není důležité, kdo Jardu k tomu rozhodnutí postrčil. Hlavní je, že bude hrát.“

Definitivní jasno má nastat po sobotní schůzce Jágra s koučem Hlinkou v Karlových Varech, před vyhlášením ankety Zlatá hokejka.

„Uvidíme se tady, posedíme. Doufám, že Jarda kývne,“ tvrdil Ivan Hlinka, jenž pobývá v okolí lázeňského města už od pátku.

Z Jágra v létě šlehala nechuť účinkovat na akci, která začíná už v srpnu, tedy v čase nezvyklém pro ledovou hru. Ještě začátkem týdne na soustředění Jágr Teamu v Prostějově se české eso do národního mužstva vůbec nehrnulo. Tížily ho soukromé potíže, hledalo motivaci. Nyní vypadá situace výrazně nadějněji.

„Já nemůžu mluvit za Jardu,“ řekl jeho osobní trenér Marian Jelínek. „Jenom vím, že je na tom kondičně dobře. Že by byl v zápasech proti nejlepším soupeřům platný. Věřím, že pozvánku neodmítne.“

Ve středu při exhibici v Karviné se předvedl velmi kurážný Jágr, dal čtyři góly. „Nebylo to soutěžní utkání, ale mělo slušnou úroveň,“ pravil Jelínek, zároveň Hlinkův asistent. „Nastoupili proti nám kluci jako Klesla, Malík, Varaďa nebo Bonk.“

V optimální pohodě a s vhodnými spoluhráči je dvaatřicetiletý Jágr pořád nejlepším pravým křídlem na světě. „Díky zkušenostem a ochotě pracovat pro mančaft je někde jinde než dřív,“ pravil Hlinka.

Šlégr s Jágrem v posledních dnech rozmlouval, bruslili spolu i v prostějovské hale. „Do novin Jarda tvrdil, že je bez formy, ale já na ledě viděl něco jiného. Věřte, že na to má!“ říká Šlégr.

Reprezentace tak může vytasit extrémně nebezpečné čtyři řady, poskládané třeba následovně: Jágr, Straka, Havlát - Hejduk, Reichel, Ručinský - Sýkora, Prospal, Eliáš Dvořák, Dopita, Výborný.

Parádní ofenzivní síla, že? A to v záloze zbývají ještě Čajánek, Vašíček a Vlasák.

Při Jágrově absenci by se zase o něco scvrkla prestiž Světového poháru. Turnaj pořádaný NHL a hráčskou asociací NHLPA ztrácí jednu ozdobu za druhou. Škrtala se jména Yzerman, Lang, Blake, Chabibulin, Roenick, Fjodorov...

Rusko už muselo oželet šest původně nominovaných mužů. Naopak bez jediné omluvenky se zatím drží vzorní Švédové a Slováci.

I Kanaďané berou „World Cup“ vážně. Soupisku měnili jen kvůli zraněním. Manažer Gretzky v úterý nadšeně vychvaloval současnou fyzičku legendárního centra Lemieuxe: „Myslím, že nikdy nevypadal líp!“ Jágr versus Lemieux, to by bylo finále!

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze