Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr bude odpočívat dva týdny

6 2001
Washington - Český hokejový útočník Jaromír Jágr z Washingtonu, který si minulý pátek v utkání s Phoenixem znovu poranil koleno, by měl být mimo hru dva týdny. Pondělní lékařská prohlídka sice neobjevila v Jágrově kolenu žádné poškození, ale přesto devětadvacetiletý hráč ještě nebude schopen několik dní bruslit. Jágr vynechal kvůli zranění sobotní zápas proti St. Louis. K týmu se připojil v pondělí, poté, co se o víkendu léčil doma. Na ledě se ale neobjevil a není jasné, za jak dlouho bude moct začít trénovat.

Českého útočníka zranil 10. října v utkání s New York Rangers faulující Igor Uljanov, v pátek si pětinásobný vítěz Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL zranění obnovil. "Když jsem se vrátil do hry, nebyl jsem ještě úplně doléčený a vidíte, co se stalo. Jsem znovu mimo hru," řekl Jágr deníku Washington Post.

"Neříkám, že je to horší, než to bylo předtím, prostě to není v pořádku," postěžoval si. "Až budu cítit, že jsem fit, pak zase začnu hrát. Chci se vrátit až tehdy, když si budu stoprocentně jistý, že jsem v pořádku," zdůraznil Jágr. "Jenže to nikdy přesně nevíte. Pak musíte mít při zápasech štěstí. Někdy stačí jen nešikovně upadnout a může se vám to stát znovu," vysvětloval český útočník.

Generální manažer Capitals Georghe McPhee jeho slova potvrdil. "Je to na něm a na trenérech. Až se bude cítit zdráv, tak nastoupí. Když se mě někdo zeptá na můj názor, mohu mu ho sdělit, ale rozhodnutí necháme na Jágrovi," uvedl McPhee.

"Potřebujeme ho zdravého," doplnil jeho slova kouč Ron Wilson. "Musíme se prostě vyrovnat s tím, že nemůže hrát. Máme v sestavě i další útočníky, kteří umějí dávat góly."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze