Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr by za rok mohl hrát ruskou ligu

12 2003
Moskva - Jaromír Jágr a Rusko? Před několika lety čistá utopie, vždyť třeba číslo 68 nosí Jágr právě jako připomínku sovětské okupace Československa. Postupné sbližování fenomenálního českého hokejisty s východní velmocí ale může za rok nabrat dymamický rozměr: Jágr připustil, že by v případě výluky v NHL mohl nastoupit v ruské superlize. "Přicházelo by to v úvahu, pokud se Kladno neudrží v extralize," řekl Jágr listu Novyje Izvěstija v Moskvě, kde se v minulých dnech zúčastnil několika dobročinných akcí.

Elitní washingtonský útočník Jaromír Jágr prohlásil, že pokud se nováček extraligy v nejvyšší české soutěži udrží, pak bude hrát právě během výluky NHL právě za Kladno. Stejně jako v roce 1994.

Zároveň však poznamenal, že situace kladenského klubu není nejlepší. "Když vypadne z elity, s radostí přijmu pozvání jednoho z moskevských týmů," citoval dnes hvězdu zámořské NHL deník Novyje Izvěstija.

Jágr zároveň pochválil ruskou metropoli, kde byl již podruhé. "Moskva je výborné město. V poslední době se změnila k lepšímu. Večerní Moskva, to je prostě pohádka. Musím uznat, že není o nic horší než Washington anebo New York," uvedl.

Podle listu Žizň se v hlavním městě bavil mimo jiné v kasinu. Jágr také poznamenal, že ruská superliga je jednou z nejkvalitnějších soutěží na světě. "Hraje se zde technický, rychlý hokej, který se mi velmi líbí. Mimoto, pokud vím, se u vás velmi dobře platí. Proto se i mnozí ruští hokejisté vracejí ze zámoří do vlasti. Hrát do Ruska ale s radostí jdou také Američané, Švédové či Češi," řekl listu.

Jágr se v Moskvě setkal se starostou Jurijem Lužkovem a věnoval mu svetr s číslem 68. Navštívil také dvadětské domovy. "Jágr tým se snažil udělat radost moskevským divákům a zároveň věnuje veškeré vybrané peníze na dobročinné cíle," uvedla hlavní hvězda turné. Ruským dětem prý pomáhá proto, že podle jeho názoru potřebují pomoc víc než české děti.

Jágrova návštěva v Rusku letos nevyvolala takový rozruch jako před dvěma lety, kdy jej přijal i prezident Vladimir Putin. V hale CSKA zápasy sledovali především novináři, žáci moskevských škol, pozvaní hosté a vojáci, díky nimž hlediště vypadalo zaplněné.
Jiní fanoušci se na zápasy nedostali, neboť vstupenky se ve sportovním komplexu CSKA neprodávaly. Ruský tisk návštěvě hokejové hvězdy věnoval velmi malou pozornost a většinou jen stručně informoval o dobročinných zápasech.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze