Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr byl rád, že v tenise vyhrál někdo jiný

8 2003
Prostějov - Tenisový turnaj Benzina NHL Open uzavřel prostějovské kondiční soustředění českých hokejistů, kteří působí v zámoří. Po dvou letech se z celkového vítězství neradovala dvojice Jaromír Jágr, Milan Kraft. Tenisový pár obsadil až čtvrté místo, zklamaní však z neúspěchu nebyli.

"Konečně vyhrál někdo jiný, už nám to ostatní začínali předhazovat," smál se Jágr, který si však společně s dalšími hokejisty vedle aktivního odpočinku při tenisu pořádně zatrénoval.

Hokejisté využívali hodně kolo a také vedle stojící cyklistickou dráhu a posilovnu. "Posilovnu jsme museli trochu vybavit. Bylo vidět, že v ní cvičí především tenisté, kteří ji využívají spíše na protahování. Museli jsme dovézt nějaké železo. Hokejisté přece jen vzpírají více," řekl trenér Jágr Teamu Marian Jelínek.

To bylo jediným malým kazem na kráse soustředění. Hokejisté byli nadmíru spokojeni s areálem, regenerací i personálem hotelu v tenisovém areálu. "Nikdo jim neříkal, že se mají přezouvat, aby nezašpinili koberec. Skvělá byla také strava. Kuchaři v hotelu dobře ví, co jedí vrcholoví sportovci," pochvaloval si Jelínek.

Hráči si občas posteskli pouze na cesty v okolí Prostějova, kde se proháněli na kolech. "Nikdo z nich už nebude říkat, že Haná je jen rovina bez kopců," smál se Jelínek.

Na konci soustředění přišel na program tenisový turnaj, kde se z vítězství radovala dvojice Václav Prospal, Jaroslav Bednář. Ve finále porazili Tomáše Kaberleho s bratrem Františkem.

"Doma nenechám manželku vyhrát ani Člověče nezlob se, takže mám z vítězství radost," řekl Prospal, který se svým spoluhráčem dokázal ve finálové čtyřhře otočit výsledek ze stavu 0:4. Po vítězství 6:4 se tak oba hokejisté radovali z výhry.

"Ať si kluci užijí, já jsem tady vyhrál dvakrát, vím, že to potěší," komentoval úspěch soupeřů Jágr.

Hokejisté z NHL se na Hané objeví ještě jednou, když 21. srpna odehrají v Olomouci exhibiční utkání s domácím nováčkem první ligy.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze