Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr čeká v New Yorku na nabídku Rangers

Pittsburgh - Rangers: Jaromír Jágr, Sidney Crosby | foto: Jason CohnReuters

9 2008
Hokejový útočník Jaromír Jágr stále neví, jakým směrem se bude v příští sezoně ubírat jeho kariéra. Šestatřicetiletá hvězda se po dovolené v Mexiku vrátila do New Yorku s cílem vnést do své budoucnosti jasno. Podle Jágrových slov pro deník Daily News v závěru minulého týdne se však vůbec nic nezměnilo.

I přes porážku v semifinále Východní konference si Jágr po osobně nepříliš výrazném bodovém zisku v základní části užíval přízně fanoušků za povedené play-off a po vyřazení avizoval svou touhu na Manhattanu setrvat.

Podobně smýšlela i druhá strana a generální manažer týmu Glen Sather potvrdil, že by nejproduktivnějšího Evropana v historii NHL chtěl mít v kádru i pro příští ročník, který mají Rangers odstartovat dvěma souboji v Praze proti Tampě Bay.

Od té doby však uplynul více než měsíc a Rangers se podle českého forvarda zatím vůbec neozvali. Jenže Jágrův čas do doby, kdy se 1. července stane nechráněným volným hráčem, se krátí a ruský Omsk netrpělivě čeká. Jágr však svůj postoj nezměnil a Jezdci jsou pro něho na prvním místě.

"Chci jenom vědět, jestli je o mě ze strany New Yorku zájem. To je pro mě nejdůležitější," řekl deníku Jágr s tím, že celá věc rozhodně není otázkou toho, zda se Rangers dokážou přiblížit lukrativním podmínkám smlouvy, které nabízí bohatý Omsk. "Ne, o tom to opravdu není."

Jágr prožil v Omsku při výluce v NHL v sezoně 2004/05 skvělé období a ruští fanoušci na něho dodnes vzpomínají jako na modlu. S blížícím se koncem jeho smlouvy s Rangers proto neváhal ani generální manažer Omsku Anatolij Bardin a vypravil se 30. března do New Yorku na setkání s Jágrem i Satherem.

"Jestli mám nějakou nabídku z Ruska? Možná," uvedl Jágr, který čeká, zda přání o pokračování spolupráce s Rangers bude vzájemné. "Řekl jsem zástupcům Omsku, že nebudu mluvit s nikým jiným, dokud si nepromluvím s Rangers. Oni to vědí," dodal Jágr.

Se Satherem nehovořil Jágr od 7. května a podobné je to také v případě jeho agentů Pata Brissona a J. P. Barryho. "Nějakou dobu jsem s nimi nemluvil. Možná se soustředili na Crosbyho v play-off," namítl Jágr. Crosby je totiž dalším hvězdným klientem obou agentů. "Možná, že se však chystají mluvit s Glenem právě teď," dodal.

Ačkoliv peníze pravděpodobně nebudou hrát v Jágrově rozhodování hlavní roli, podle některých zdrojů by se mohl jeho případný plat v Omsku vyšplhat až k osmi milionům dolarů za rok, což Rangers téměř s jistotou nedorovnají.

Objevily se dokonce i zprávy o 12 milionech, což je však podle Bardina částka hodně přehnaná. Své slovo by však mohla mít Jágrova přítelkyně Inna Puhajková, které New York přirostl k srdci. "Ona ale nic neříká," uvedl se smíchem Jágr. "Spíš by však chtěla zůstat tady," dodal vážně.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze