Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr chce z Omsku, spekulují v ruských médiích. Jeho agent to popírá

Jaromír Jágr | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

10 2008
Ruskými médii se v posledních dnech šířila překvapivá informace: Jaromír Jágr chce odejít z Omsku, protože se nedokáže vyrovnat se smrtí svého spoluhráče Alexeje Čerepanova. Jak se však ukazuje, jde o další z řady fabulací.

"Nemám podrobné informace, ale pochybuju, že by Jarda projevil takové přání. Nikdy nic takového neřekl," poznamenal Jaroslav Zídek, jenž zprostředkovával Jágrův přestup do Omsku.

Pokud brouzdáte po internetu a pročítáte si ruské sportovní servery, buďte na pozoru. Mnoho informací se totiž nezakládá na pravdě.

List Izvěstija například v souvislosti s Jágrovým odchodem z Omsku použil následující Zídkova slova: "Je to obyčejná kachna. Jarda o odjezdu z Ruska nepřemýšlí a s vedením Avangardu o něm nehovořil. Čerepanovova smrt jím skutečně otřásla, vždyť byli přátelé. Ale to není důvod, aby porušil kontrakt."

"Nikdo se mnou nemluvil, odkud to máte?" reagoval Zídek, když se dozvěděl, co o něm v Rusku napsali.

Zídkova reakce? "Nikdo se mnou nemluvil, odkud to máte?" prohlásil. "Kategoricky to odmítám a nevím, co si o tom myslet."

Zídek je v pravidelném kontaktu s gubernátorem omské oblasti Leonidem Poležajevem. "Voláme si jednou týdně a o ničem podobném jsem od něj doteď neslyšel. Ale při našem dalším rozhovoru se ho na tuhle spekulaci každopádně zeptám," ujistil.

O důvěryhodnosti ruských médií si mohou čeští čtenáři udělat úsudek sami.

Krátce po Čerepanovově úmrtí se objevila informace, že se mladý útočník chvíli před osudným kolapsem srazil na ledě s Jágrem. Podle videozáznamu i zpovědi samotného Jágra se však ukázalo, že jde o nesmysl.

"Napsalo se toho o mně dost, ale nic nebylo horší než tohle," poznamenal hvězdný útočník v rozhovoru pro magazín MF DNES.

Ten také vyvrátil, že by za odjíždějící sanitkou s bezvládným Čerepanovovem křičel "Ljošo, prober se!"

tři největší výmysly

1. Alexej Čerepanov zkolaboval krátce poté, co se na ledě srazil s Jaromírem Jágrem

2. Slávistický útočník Jaroslav Bednář podepsal smlouvu s Nižnym Novgorodem

3. Jágr křičel za odjíždějící sanitkou s bezvládným Čerepanovovem "Ljošo, prober se!"

S další lží přišel server allhockey.ru, který napsal, že slávistický útočník Jaroslav Bednář podepsal smlouvu s Nižnym Novgorodem. "To jsem nepochopil. Je to klub, který se pohybuje kolem patnáctého místa. Je fakt, že dal velké peníze za Brendla, ale hned mi to bylo divné," poznamenal Zídek.

"Nevím, kde takové informace vznikají. Znám novináře z deníku Sport-express a Sovětskij sport a mám s nimi dobré zkušenosti. Někdo asi uměle vyvolává kauzy a pak je živí. Neznám pozadí, ale rozhodně by to nemělo být normální."

Zídek také vyvrací, že by ruským klubům docházely peníze. Server gazeta.ru totiž minulý týden napsal, že čtrnáct klubů KHL neposílá hráčům výplaty. Mezi nimi i Omsk.

"Poslední informace, kterou mám od manažera Poležajeva, byla, že je všechno v pořádku," tvrdí specialista na ruské hokejové prostředí. "Snad jedině Jan Marek připustil, že má v Magnitogorsku nějaké problémy, ale ostatní mí klienti nemají připomínky."Najdete na iDNES.czmobilní verze