Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr dal gól po pěti zápasech. Je v klidu

Radost Jágra a spol. - Jaromír Jágr (otočen zády) se raduje se spoluhráči z New York Rangers Scotte Gomezem (vlevo) a Marcem Staalem. | foto: Reuters

12 2008
Buffalo, Praha - Hokejový útočník Sean Avery nejprve u mantinelu tvrdě srazil soupeře Paetsche. Pak nahrál puk Jaromíru Jágrovi, úplně volnému mezi kruhy. Střela. Gól. Po pěti zápasech. Bučení tak provázelo celkově 41. trefu, již vstřelila největší česká hokejová hvězda Buffalu v NHL.

Kdyby to byl Jágrův 41. gól v sezoně, útočník Rangers by už měl splněnou polovinu podmínky k prodloužení smlouvy v New Yorku. Zbývalo by už jen projít do druhého kola play-off. Jenže...

"Vím, že už je skoro nemožné dosáhnout na čísla, která potřebuju, aby opce začala platit," citoval Jágra list New York Post.

Matematika je to prostá. Jágr potřebuje do konce základní části získat 84 bodů nebo 40 gólů. Má jich 59, potažmo 18. Chybí mu tedy 25 bodů či 22 tref. A na to vše mu zbývá odehrát už jen 12 utkání základní části.

Zatím má průměr menší než bod na zápas. Aby oživil opci, potřeboval by víc než dva body v každém duelu. Anebo se pořádně rozstřílet.

Čísla naznačují, že Jágr bude jen těžko zvolen nejužitečnějším hráčem základní části, což by kontrakt také automaticky prodloužilo.

"Co se týká smlouvy, jsem v klidu. Ještě před třemi nebo čtyřmi týdny mě to rušilo, teď už ne. Mám dost dobrou představu o tom, co budu dělat příští rok," uvedl Jágr. "Ale neprozradím to. Nechci říkat nic, co by rušilo tým. Nejde o mě nebo o mou budoucnost. Jde o to dělat věci, které nám pomohou vyhrát Stanley Cup."

Před měsícem si Jágr podle New York Post sedl s koučem Tomem Renneym. "Řekl jsem mu, že má mou absolutní podporu. Jaromírovi věřím. Je to skvělý člen Rangers. A nemyslím, že by se tahle věta měla přenést do minulého času," řekl kouč.

I když ruské noviny psaly o tom, jak Jágr na dálku fandí Omsku, kde hrál během výluky v NHL. Rangers, kteří v Buffalu vyhráli 13. zápas v řadě, jej však chtějí udržet.

"Věřím, že se dohodneme," řekl manažer Glen Sather. "Řekl to dost jasně," míní hokejistův kamarád Luboš Rys. A Jágr uvedl: "Mám náš tým rád. Máme tři skvělé útoky, které mohou dávat góly."

I proto bodově nevyčnívá. Občas působí v týmu svým stylem hry ztraceně. Není jedničkou na přesilovky, nechodí na nájezdy.

Přesto se může do konce základní části stát devítkou v historickém bodování NHL. Aby překonal Phila Esposita, potřebuje 4 body. Na hranici 1 600 bodů mu jich schází 13. To při jeho tempu bude fuška.

Ale pořád může být hvězdou play-off. A jako jeho nejlepší hráč by automaticky zůstal v Rangers.



Najdete na iDNES.cz



mobilní verze