Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr do Detroitu? ptají se americké noviny

Jaromír Jágr | foto: Reuters

14 2008
New York, Praha - Představte si Jaromíra Jágra v červeném dresu s okřídleným kolem. V trikotu klubu NHL Detroit Red Wings. Že patří New York Rangers? Podle náznaků zámořských novinářů se to může změnit. "Možnými kandidáty na příchod do Red Wings jsou Jaromír Jágr, Mats Sundin, Marián Hossa, Olli Jokinen a Václav Prospal," uvedl list Detroit Free Press.

Detroit se v minulých dnech neúspěšně ucházel o Petera Forsberga. Do platového stropu má pořád velkou mezeru.

Získat Jágra?

Zní to jako reálné přání.

Tím spíš, když se české eso s číslem 68 na dresu momentálně souží a Rangers nemohou být s jeho bodovým příspěvkem spokojeni. V sedmi zápasech za sebou si Jágr v produktivitě nepřipsal ani čárku.

Je to nezvyk. V celé Jágrově zámořské kariéře nestrádal český útočník při hře tolik, jako nyní, pár dnů před 36. narozeninami.

"Je na čase zjistit, jakou má Jágr cenu," napsal novinář Larry Brooks z listu New York Post. "Vedení Rangers by mělo pro příští sezonu přestat hledat centra k Jágrovi a začít místo toho hledat pravé křídlo ke Gomezovi."

Brooks byl vždycky přísným kritikem, do Jágra se však svými pichlavými komentáři zase tolik nepouštěl. To se změnilo. Jde o důkaz, že už ani někdejší král Manhattanu není nedotknutelný.

Přestupový termín končí v NHL v úterý 26. února. Zdá se to bláznivé, ale třeba ke změně dojde.

"V týmu, kde bude Jágr obklopen správně vyváženým talentem a kde na něm nebude ležet veškerá ofenzivní tíha – třeba v Detroitu – pořád může zásadně přispět k zisku Stanley Cupu," připouští Brooks.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze