Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr do Prahy chce, bojí se ale o zdraví

16 2004
New York - Účast útočníka Jaromíra Jágra na pražském světovém šampionátu je po noční porážce New York Rangers s New Jersey Devils (1:3) znovu o něco pravděpodobnější. Do konce základní části NHL odehrají Rangers ještě devět zápasů, likvidace třináctibodového manka na postupové místo ale však vypadá utopicky.

"My skončíme pravděpodobně brzo," předpověděl Jágr nejbližší osud týmu, kterému se ani v letošní sezoně nepodařilo zastavit negativní trend z minulých šesti let.

Navzdory posílení mužstva i o českého olympijského vítěze z Nagana se Rangers pravděpodobně do bojů o Stanleyův pohár opět nedostanou.

Jágr zopakoval, že na své účasti na pražském MS je s reprezentačním trenérem Slavomírem Lenerem předběžně domluven. "Já jsem slíbil, že přijedu, tak pokud budou mít zájem..." vysvětlil.

Po skončení NHL odjede do České republiky, kde by se měl zapojit do přípravy národního týmu. "A uvidím, jestli na to budu mít," dodal.

Jeden z nejlepších světových hokejistů se totiž obává zdravotních potíží. "Jsem nějak choulostivý na natažení svalů, to jsem neměl nikdy předtím, ale snad to bude dobré," prohlásil Jágr.

"Nevím, z jakého důvodu se to stalo. Pořád to mám, bojím se udělat nějaký pohyb, abych si nic neudělal. No uvidíme," pokrčil rameny. Jágr měl před časem problémy s namoženými třísly a lékaři zjistili, že mohly vzniknout přechozením některé ze zánětlivých chorob.

Otázku svých spoluhráčů v útočné řadě národního týmu přenechává Jágr trenérům. "Tohle já vůbec nevím, od toho jsou trenéři. Důvěřuju jim a oni vědí, jakým způsobem hraju a jaký centr by mi vyhovoval," uvedl. Jak ale hned dodal, určitě nejlepší by byl jeho bývalý spoluhráč z Washingtonu Robert Lang.

Toho však klub vyměnil do Detroitu, který zřejmě do play off postoupí, a česká reprezentace se tak nejspíš bude muset obejít bez něho.

Hra na domácím ledě v Praze bude podle Jágra pro české mužstvo na jedné stranu výhodou, ale na druhé i určitým handicapem kvůli tlaku publika.

"To si člověk nevybere. Nikdo nemůže v životě ani ve sportu nic zaručit," dodal k možným reakcím fanoušků, toužících po vítězství národních barev na domácí půdě.

Získat titul mistrů světa na vlastním ledě se naposledy povedlo hráčům SSSR v roce 1986.  "Já už jsem těchhle věcí vyzkoušel na sobě spoustu během své
kariéry, takže tohle mě moc nepřekvapí," uvedl Jágr k možné negativní reakci publika, pokud se českému týmu nebude dařit a vina padne na hlavy hvězd z NHL.

Zlostný pískot českých tribun už zažil před osmi lety při nepovedeném Světovém poháru a dodnes si na něj dobře vzpomíná. 

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze