Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr do Rangers: spekulace sílí

26 2003
New York - Zůstane Jaromír Jágr ve Washingtonu, nebo se bude stěhovat na Manhattan? Tahle otázka snad za chvíli nedá novinářům a manažerům spát. O přestupu hokejového esa z Kladna už poněkolikáté jednali manažeři Capitals a newyorských Rangers. A deník New York Post tvrdí: podle zasvěcených je tentokrát trejd blízko.

Washingtonský manažer George McPhee zavítal v neděli do newyorské Madison Square Garden, spekulace o velkém trejdu sílí. Podle hlasů ze zákulisí je Jágrův přestup do Rangers na spadnutí.

Deník New York Post tvrdí, že Jágr podle svých dvou důvěrníků věří v dohodu a těší se do Rangers. "Za jeho zlepšenými výkony na ledě v posledních dnech stojí nadšení z chystaného trejdu," uvedl prý zdroj blízké české hvězdě.

V New Yorku už působí čtyři útočníci původem z Česka: Robert Holík, Martin Ručinský, Jan Hlaváč a Petr Nedvěd. A výkony všech v posledních zápasech nadchly fanoušky Rangers.

Otázkou je, kdo by odešel do Washingtonu za Jágra. Rangers by zřejmě chtěli "odeslat" jinou drahou hvězdu, už dřív se hovořilo třeba o odchodu Erica Lindrose. Washington by raději uvítal mladší nebo levnější hráče, třeba právě Jana Hlaváče. Vyloučen není ani obchod mezi třemi mužstvy. O podobný trejd má zájem třeba Ken Holland, manažer Detoritu, jenž má stále k dispozici dva špičkové a královsky placené brankáře: Haška a Josepha, kterého se snaží zbavit.

Klíčová osoba výměny, newyorský manažer Glen Sather, se v médiích k celé záležitosti nechce vyjadřovat. "Vždyť mě přece znáte," říká novinářům. "Dokud něco není napevno domluvené, nebudu k tomu nic říkat."

Co mluví pro přestup?
- Jágr je se svým astronomickým platem pro majitele Washingtonu drahým zbožím, které nevydělává
- v týmu Capitals se trápí, bodovat začal až nedávno a leží na něm velký tlak
- katastrofální začátek sezony nutí vedení ke změnám
Co mluví proti přestupu?
- Jágrovy výkony neodpovídají platu 11 milionů dolarů ročně
- příliš dlouhodobá smlouva a vysoká gáže, její část by zřejmě musel dál platit Washington
- nejistota ohledně výluky NHL a nové kolektivní smlouvy

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost




Najdete na iDNES.cz



mobilní verze