Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr dodatečně převzal Zlatou hokejku: Doufám, že to nebylo naposledy

12 2014
Když se v červnu slavnostně vyhlašovaly výsledky ankety Zlatá hokejka, byl vítězný Jaromír Jágr na dovolené. Pětadvacet kilogramů vážící trofej tak po svém rekordním jedenáctém triumfu převzal a potěžkal nejsledovanější český hokejista až teď.

"Je pravda, že bych byl rád v Karlových Varech, když se hokejka předávala. Měl jsem ale první dovolenou po dlouhých letech. O rok dříve byla zkrácená sezona, která se pak protáhla," vysvětloval Jágr na tiskové konferenci v Praze. "Doufám, že to nebylo naposledy. Jsem ale v takové formě, že nevím..." řekl se smíchem po převzetí 76 cm vysoké a 25 kg vážící trofeje.

Zlatou hokejku vyhrál již pojedenácté v kariéře. Triumfy jsou podle něj stále těžší a těžší. "Záleží na tom, jak si zachováš přízeň novinářů a jak s nimi v průběhu roku vycházíš," komentoval s úsměvem své poslední vítězství.

Fotogalerie

"Je to stále těžší a těžší, člověk nemládne a přibývají jiné nehokejové povinnosti. Letos toho bylo hodně," řekl už vážněji Jágr, který druhého Tomáše Plekance porazil jen o osm bodů.

K dalšímu triumfu mu hodně pomohl start na mistrovství světa. Podle upravených pravidel se totiž ve 3. kole hlasuje opět od nuly a hokejisté si dále nepřenáší body z předešlých dvou kol.

"Je asi pravda, že to, že jsem byl nominovaný a jel na mistrovství, mi hodně pomohlo. Na druhou stranu to nebyl můj nejlepší výkon na šampionátech. Novináři a trenéři ale ocenili i to, že jsem vůbec ve svých letech na mistrovství světa jel," uznal Jágr.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze