Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr i Reichel: Na Světový pohár letíme!

26 2004
Praha - Představa trenéra národního týmu o sestavě pro Světový pohár se začíná naplňovat. Účast potvrdila dvě hokejová esa, která dosud váhala: Robert Reichel a Jaromír Jágr. "Těším se tam," prohlásil Reichel v rozhovoru pro MF DNES. Na Jágra se Hlinka optal prostřednictvím jeho osobního trenéra. Odpověď zní: Ano.

"Mluvil jsem jen s malým zlomkem hráčů," přiznal nový šéf reprezentační střídačky Ivan Hlinka v úterý po oznámení nominace na Světový pohár. Hokejistů se neptal, napsal je jednoduše na papír a teď čeká na reakce.

Jenže někteří z nich, zklamaní z neúspěchu na domácím mistrovství světa, předem hlásili: "Světový pohár vynechám," nebo: "Ještě si to budu hodně rozmýšlet." Co když nepřijedou? nabízela se otázka.

Odmítavě se vyjadřovali třeba Straka s Hamrlíkem nebo Reichlem, velkou neznámou je Lang. Přinejmenším dva z hokejistů, kteří nebyli jisti, však už odpověděli kladně. A jde zrovna o ty, kteří patří k nejdůležitějším. "Je to dobrý turnaj a v létě navíc stejně není co dělat," řekl rozený reprezentační lídr Robert Reichel.

Účast potvrdil i Jaromír Jágr. "Chce reprezentovat. Pokud bude zdravý, zúčastní se," vzkázal iDNES Marián Jelínek, útočníkův důvěrník, který pracuje zároveň jako kondiční trenér národního mužstva. Hlinka ho kontaktoval už dřív, aby se optal na Jágrovu chuť obléknout znovu český dres. "Jarda vždycky chtěl za národní tým hrát," tvrdí osobní trenér největší české hvězdy.

Jelínek je v kontaktu je i s dalšími hokejisty, o jejich rozhodnutí ale mluvit nechce. "Nemohu hovořit za ostatní hráče ani za Ivana," omlouval se. Jak je to tedy s dalšími reprezentanty "na hraně"?

Kapitán posledního českého výběru Martin Straka je na dovolené na Kypru a zřejmě se stále rozhoduje. Obránce Roman Hamrlík zase s rodinou pobývá v New Yorku. "Zatím se k tomu nevyjádřil," řekl jeho bratr Martin, hokejista Zlína, který je se sourozencem v kontaktu prostřednictvím textových zpráv.

"Pohár je až za dva měsíce, kluci hned nemusí říct ano nebo ne. Tak to taky Ivan Hlinka mínil, když hráče nominoval," nabádá Jelínek k trpělivosti.

Robert Lang tráví volno v Hilton Head na východním pobřeží Spojených Států, v Česku už nebyl šest let. Zda Hlinkovi kývne, zatím nevědí ani jeho agenti. Jágrovo rychlé Ano by ale někdejšího spoluhráče z Pittsburghu a Washingtonu spolu s dobrým vztahem k trenéru Hlinkovi mohlo devátého nejproduktivnějšího útočníka NHL přilákat.

Pak by ve zlatém jádru z konce minulého století nikdo nechyběl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze