Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr je po operaci, hrát bude až v lednu

17 2003
Washington, Praha - Nejspíš až do konce ledna bude hokejistům Washingtonu chybět jejich největší hvězda. Jaromír Jágr dostal v zápase s Atlantou "sekeru" a má zpřerážený palec levé ruky, na kterém se mu navíc udělal krevní výron. V noci po zápase absolvoval operaci a nyní mu lékaři naordinovali klid. Minimálně do půlky ledna.

Osmi stehy má Jaromír Jágr sešitý palec levé ruky. A nejméně měsíc si nejspíš nezahraje hokej. To je výsledek seknutí holí v páté minutě zápasu v Atlantě.

"V prstu se mu ihned vytvořil krevní výron. Tak velký, že bříško prstu nakonec prasklo," prozradil Marián Jelínek, osobní trenér a důvěrník washingtonské hvězdy. S Jágrem byl v telefonickém kontaktu poté, co už měl útočník za sebou operaci.

Sekeru soupeře v televizi neviděl a ani sám Jágr neví, který hráč se provinil. "Byl to nejspíš levý obránce," myslí si Jelínek.

Seknutí muselo být vedeno buď velkou silou, protože vnější stranu palce kryje tvrdá výztuž hokejové rukavice, nebo hokejka nešťastně trefila nechráněnou část prstu.

Hned po odstoupení ze zápasu odjel Jágr do nemocnice v Atlantě. Dostal tři utišující injekce: nejprve jednu se slabším účinkem, pak silnější. A když ani ta nepomohla, píchli mu "koňskou dávku".

"V Americe to takhle dělají, aby vám do těla necpali zbytečně moc anestetik. Zkoušejí to od slabších po silnější," uvedl Jelínek.

Jágr pak čekal na specialistu na podobné úrazy, který se stará o basketbalisty z místního týmu NBA Atlanta Hawks. Ten se ve svém oboru pořádně vyzná, v basketbale se podobný problém vyskytne každou chvíli. "A Jarda s ním byl velmi spokojený," všiml si Jelínek.

Jágr dostal narkózu a absolvoval operaci. Spravili mu kůstku v palci, která byla roztříštěná na pět kousků. Jednu část museli dokonce vyjmout. Teď bude Jágr čekat, jak dlouho se zlomená kůstka bude hojit.

"Nejde to odhadnout na dny, nejdřív by ale mohl hrát asi až koncem ledna. Jardu to samozřejmě pěkně štve, protože jsme věřili, že brzy dohoní špičku NHL v bodování," podotkl Jelínek.

"I tým začal hrát lépe, atmosféra v klubu Capitals se zlepšila. To není nic proti Cassidymu," zmínil nedávno odvolaného kouče Washingtonu. "Každá změna trenéra vždycky něco přinese, alespoň v prvních dvou, třech zápasech je to impulz. Jak dlouho to ale vydrží, to už je otázka."

Zda se teď Capitals povede vybruslit ze spodních pater tabulky Východní konference NHL, však bude Jágr sledovat jen z tribuny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze