Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr je prostě pojem, míní Hlinka

23 2001
Tampa - Ve čtvrtek večer se v zámořské Tampě sešel generální manažer olympijského týmu Ivan Hlinka s Františkem Černíkem a bavili se o nominaci českého týmu pro turnaj v Salt Lake City. Na schůzce nebyl hlavní kouč mužstva Josef Augusta, který se z inspekční cesty po zámoří už vrátil. "Padala už konkrétní jména," popisoval Hlinka. Ten je v současné době v Tampě v hotelu a už se chystá na cestu domů. "Na Vánoce chci být v Litvínově," přiznal Hlinka v pravidelném sloupku pro iDNES.Co o cestě po NHL říká kouč Augusta?

Ostatní by se neměli cítit nijak uraženi
S Frantou Černíkem jsme se sešli v Tampě. Padala už nějaká konkrétní jména, ale zatím nic prozradit nechci. Podstatné bylo, že Pepík Augusta mluvil s některými hráči, s nimiž si promluvit potřeboval. Samozřejmě není možné se pobavit se všemi, ostatní kluci by se tedy neměli cíti nijak uraženi. 

Kolem desátého prosince bych se měl sejít se všemi trenéry týmu, tedy Pepíkem Augustou, Vláďou Martincem a Vláďou Růžičkou a tam už bychom měli vybrat hráče, kteří do Salt Lake City pojedou. Samozřejmě tam bude ještě nějaký prostor, aby se někteří kluci mohli předvést ještě na Baltice. Nechci teď říkat, kdo už šanci nemá.

Na kolik procent už je teď moje představa o nominaci jasná? Hlavně bude záležet na názoru Pepíka Augusty. Samozřejmě každý z nás některá jména v hlavě má, ale ta padnou až poté. 

Jágr udělal českému hokeji největší jméno
V českých médiích už problesklo, že kapitánem bude Jarda Jágr. Jágr udělal ve světovém měřítku českému hokeji největší jméno. V jiné pozici to samé udělal třeba i Dominik Hašek, ale Jarda je prostě celosvětovým pojmem.

Bude to pro něj i motivace a další krok v jeho hokejové kariéře, protože na olympiádě se sejdou nejlepší hráči světa. Může to být i ohodnocení za to, co všechno v hokeji dokázal. A jestli bude správným kapitánem? Já věřím, že ano.

Petr Svoboda? Jeho účast je asi nereálná
A co Petr Svoboda? Už asi nikdo nepředpokládá, ani on sám, že by se do té doby dal zdravotně dohromady. Já bych mu to samozřejmě přál, ale jeho účast asi nebude reálná. Už jenom to, že místo něj bude kapitánem Jarda Jágr, něco naznačuje.

Na Vánoce bych chtěl být doma
O mé budoucnosti stále není nic jasného. Ale už se chystám domů, na Vánoce bych chtěl být v Litvínově. A o tom, co budu dále dělat, se s největší pravděpodobností rozhodne až poté, co se vrátím domů. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze