Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr je v NHL bez práce. My zájem máme, ozývá se z Ruska

Jaromír Jágr z Floridy v zápase na ledě Vancouveru. | foto: AP

3 2017
V ruce svírá figurku sama sebe ve floridském dresu a třese jí hlavou. „Můžete mu někdo říct, že už nehraje za Panthers?“ ptá se hokejista Jaromír Jágr a vrhá do kamery tuze smutný pohled. Jeho dny na Floridě jsou sečteny, i přes značnou snahu nenašel společnou řeč s generálním manažerem Dalem Tallonem.

Ochoten byl vzít i méně prominentní roli a nastupovat ve třetí řadě. „Chtěl jsem zůstat,“ řekl Jágr reportéru Harveymu Fialkovovi z místních novin Sun Sentinel.

Ten také jako první řekl nahlas důvod, proč byl pětačtyřicetiletý veterán odejit. „Tallon dal jasně najevo, že noví trenéři Jágra nechtěli.“ Prošedivělý útočník nezapadal do plánů nedávno jmenovaného kouče Boba Boughnera, svého dávného spoluhráče z Pittsburghu.

Tallon dlouhé dny mluvil s Jágrovým agentem Petrem Svobodou, jenže uzavření nového kontraktu se nikdy ani nepřiblížilo. Zkušený funkcionář nekontroval na prvotní „nástřel“ jedinou protinabídkou.

Jágra si vážil, veřejně mu poděkoval za obrovský přínos pro Panthers v minulých sezonách, zároveň ovšem byl přesvědčený, že chce mužstvu vtisknout jinou tvář. Florida má být mladší a rychlejší. A také spořivější. „Bylo to těžké rozhodnutí,“ řekl o ukončení spolupráce.

Fotogalerie

Tallon se Svobodou mluvil ještě v pátek v noci, nedospěli ovšem k ničemu jinému než k definitivnímu utnutí vyjednávání. Jágr je zkrátka bez práce.

A možná dlouho zůstane. Když ve čtvrtek na Twitteru napsal, že o něj v NHL nikdo nestojí, mnozí se smáli. „Všude, kam se podívám, čtu, že všem volným hráčům volá 10-12 týmů. Mně se neozval nikdo. Naopak já se snažím dovolat jim, ale nikdo to nebere,“ postěžoval si se svým typickým humorem.

V jeho slovech se zároveň zrcadlila nepříjemná realita. Kluby si rychle rozebraly jiné hráče, při otevření hráčského trhu Jágra přehlížely. Zámořští novináři navrch začali vypočítávat důvody, proč zůstává na ocet. Zmiňují především jeho pomalé bruslení.

Zatímco za Atlantikem v tuto chvíli pozornost nepřitahuje, v Rusku je Jágr velmi žádaným hráčem. Stojí o něj údajně několik klubů, jediným potvrzeným je ale slabý a chudý Chabarovsk. Otázkou zůstává, zda KHL, či obecně působení mimo NHL, je pro hrající legendu přijatelnou variantou.

Jágr patrně zkusí vyčkat, zda se mu během léta přece jen někdo z NHL neozve. Což je dost pravděpodobné. Pokud přijme skromnou gáži, angažmá díky kombinaci produktivity, mentorství a marketingového potenciálu sežene.

Průřez kariérou Jaromíra Jágra:Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze