Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr kritizuje sám sebe, že nemá fyzičku

12 1999
P r a h a - Má šest bodů ve třech zápasech nového ročníku NHL, přesto si obdivovaný útočník Jaromír Jágr z Pittsburghu vytýká špatnou formu. Nedominoval totiž v soubojích se soupeři tak výrazně, jak si asi představoval. "Necítím se nijak skvěle, celé léto jsem nic nedělal," pranýřoval se před zámořskými novináři. "Vím, že nejsem v optimální formě, ale doufám, že se to brzy spraví."

Už ke konci letních prázdnin odhadoval, že se do své pohody dostane až po pár týdnech. Například při úvodním střetnutí s Dallasem mu kousek chyběl do onoho nezkrotného Jágra z konce minulé sezony. Nádherně přihrál na gól Millerovi, pak zvolna uvadal. V závěrečných třech minutách ovšem přes vyčerpání neslezl z ledu a pomohl utkání zdramatizovat.

"Jenže právě ve třetí třetině, když se všechno láme, potřebujete energii navíc, abyste mohli rozhodnout. A já ji zatím nemám," řekl.

Svou vnitřní sílu a touhu po vítězství předvedl v pátek proti Coloradu. Dvacet vteřin po Hejdukově gólu na 3:1 pro hosty si vynutil faul na svém osobním strážci Footovi. V přesilovce nejprve napálil tyčku a vzápětí přenechal puk Kovaljovovi, který snížil. V prodloužení kapitánovi Pittsburghu další příležitost skvěle zneškodnil brankář Roy.

Na první pohled Jágr neexceluje, ovšem ve statistikách jako obvykle vyniká. V součtu gólů a asistencí by se vyšplhal na 164 bodů, kdyby si udržel současnou produktivitu až do dubna. Ve třech střetnutích mu napočítali devatenáct střel. Na hřišti strávil skoro pětadvacet minut na utkání. Úctyhodná čísla.

Není divu, že v Pittsburghu se kdekdo těší na Jágrovy výkony, až bude se svou kondicí spokojen.

Autor:


Témata: Jaromír Jágr
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze