Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr letěl bez kilogramů i přítelkyně

10 2003
Praha - V černém mercedesu zaparkovaném na konci řady aut seděl hokejový útočník Jaromír Jágr. Ve voze místo v letištní hale čekal na odlet do zámoří. Prázdniny pro něj skončily, znovu ho čeká koloběh NHL. Když se na něj skrz tmavá skla dívali dva mladíci, otevřel dveře a podepsal se jim.

Až pár minut nato předjel před halu, přes rameno přehodil malou tašku a vydal se vstříc čtrnácté sezoně v zámořské lize.

Ač se to na začátku léta zdálo málo pravděpodobné, znovu zamířil do Washingtonu. "Tohle léto bylo zajímavější než kterékoli předtím,"řekl jedenatřicetiletý útočník. "Jsem zvědavý, jak to bude ve Washingtonu vypadat."

Capitals se chtěli zbavit největší hvězdy týmu, která je zatím nevytáhla na vrchol. Jágr do New York Rangers, to měla být nejžhavější výměna léta v NHL. Teď už k trejdu nejspíš nedojde.

"Je to méně pravděpodobné," řekl Jágr. "Když jsem mluvil s Robertem Langem, říkal, že nám dají ještě sezonu šanci, a když to nevyjde, tým rozprodají." Jágr se ale chce vrátit na vrchol.

Cítí se fit, zdraví ho nezlobí. Zhubl, jak to od něj žádalo vedení klubu. "Nemám žádná ramena, ztratil jsem svalovou hmotu. Ale tuky jsem shodil taky," tvrdí olympijský vítěz z Nagana.

Má za sebou léto zase plné společenských akcí a exhibičních zápasů. V posledních dnech už trénoval sám. Letos změnil přípravu, vypustil třeba kickbox, o který se loni opíral. "Trochu sebevědomí dodal týden s Jágr Teamem v Prostějově. Dostal jsem se do pohody i shozená kila mi pomohla," říká Jágr.

Přesto jindy věčně rozesmátý útočník působil vážně. Ráno zašel kostela. "Je důležité mít oporu," říká.

Pětinásobný vítěz bodování NHL tentokrát ztratil nadvládu i mezi českými hráči, skončil třetí za Hejdukem a Prospalem. "Nemyslím, že minulá sezona byla tak hrozná. Dvacet zápasů před koncem ligy jsem měl šestatřicet gólů. Věřil jsem, že jich dám padesát," řekl.

Přesto před nadcházející sezonou leccos změní. Po dlouhé době se chystá odehrát všechny přípravné zápasy Washingtonu před startem NHL.

Čeká ho shánění nového bydlení, dům u zálivu v městě Annapolis jeho majitel prodal. Jágr zatím bude přebývat v hotelu. Po bydlení blíž u tréninkové haly se rozhlédne během kempu, který začíná zítra. "Trénuje se jednou denně, určitě bude čas. Co bych tam taky jiného dělal," říká Jágr.

Za moře odletěl sám, zatím i bez maminky Anny, která o něj pečuje. Pojedou za ním osobní kouč Marian Jelínek a kamarád Luboš Rys.

Jen přítelkyně Andrea Verešová bude nejspíš chybět. "Myslím, že tam budu letos sám. Uvidíme, jestli je to dobré rozhodnutí,“ řekl Jágr. "Ze začátku to bude těžké. Ale možná mi to pomůže vrátit se tam, kde jsem byl před třemi lety.“Najdete na iDNES.czmobilní verze