Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr má premiéru v ruské lize

19 2004
Omsk - (od zvláštního zpravodaje MF DNES)- Nadešel čas velké premiéry Jaromíra Jágra v ruské superlize. Hokejový útočník dnes večer ve Voskresensku prvně nastoupí v soutěžním střetnutí za Avangard Omsk. V Rusku je týden, zatím však pouze tvrdě trénoval. "Jak se těším na zápas? Já už jsem si na tu dřinu zvykl, radši bych po ledě tahal pneumatiku a Jardu Bednáře!" prohlásil v žertu.

Včera se mužstvo z jihosibiřského Omsku přesunulo daleko na západ.

Voskresensk leží asi devadesát kilometrů od Moskvy. Bohatý Avangard má k dispozici vlastní prostorné letadlo.

"Cestuje se v něm pohodlně, každý se může rozvalit třeba na třech sedačkách," popisoval kladenský centr Pavel Patera, jenž v Omsku působil v uplynulých třech sezonách.

Jágrovi coby hlavní hvězdě týmu náleží dokonce právo výběru místa na palubě. Přiznali mu ještě jednu výsadu. V hotelech smí přespávat sám jen on a brankáři. Ostatní sdílejí dvoulůžkové pokoje.

Jágr se v partii dvou soupeřů ze spodní poloviny tabulky ve Voskresensku objeví na pravém křídle druhé formace s Kaljužným a Bednářem. Musí se smířit s menším vytížením, než na jaké byl zvyklý z Kladna nebo předtím z New York Rangers.

"Mančaft začne na čtyři útoky, ale podle dohody s koučem by se ke konci měla sestava stahovat na tři pětky," tvrdí Jágrův agent Jaroslav Zídek.

Hokejista se ve středu po dlouhém váhání konečně přestěhoval z bazy Avangardu do bytu v Leninově ulici. Nebyl to komplikovaný proces. Sbalil si svou jedinou kabelu s věcmi a na čtvrtek už nocoval v komfortně zařízeném apartmá dva plus jedna. "Avangard pořídil i ložní prádlo a ručníky, teď už si Jarda jenom potřebuje vybrat uklízečku," řekl Zídek.

Jágr před přesunem do Voskresensku stihl ještě audienci nováčků u gubernátora omské oblasti Poležajeva, spolumajitele a ohromného fanouška Avangardu. I on doufá, že Jágr vyvleče Omsk ze současného dvanáctého místa až k obhajobě mistrovského titulu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze