Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr mi koupí opici k Vánocům, smál se Bjugstad. Puk na památku nechtěl

Nick Bjugstad (uprostřed, s číslem 27) se raduje s floridskými spoluhráči. | foto: Reuters

21 2016
Právě ukončil své zdánlivě nekonečné střelecké sucho. Floridský útočník Nick Bjugstad čekal na první gól v sezoně dlouhých 14 zápasů. Když viděl, že finský spoluhráč Aleksandr Barkov sbírá z ledu kotouč, podíval se na něj: „Neber ho.“ Jenže puk nebyl pro vytáhlého Američana, na památku měl dostat tradiční suvenýr Jaromír Jágr.

„Myslel jsem, že Barkov bere puk, protože jsem dal první branku v sezoně,“ rozesmál Bjugstad zámořské novináře. Nedošlo mu, že Jágrovi chyběl k vyrovnání Messierova zápisu jen jediný bod.

„Věděl jsem, že k tomu má Jágr blízko, ale přesný odstup od Messiera jsem si nepamatoval,“ říkal pobaveně čtyřiadvacetiletý forvard.

To, že mohl být na ledě u výjimečného zápisu do dějin NHL, si považoval. Obzvlášť když vedle Jágra běžně nenastupuje a klíčový gól padl při jejich prvním společném střídání v utkání. „Chceme vidět lajnu Jágr-Barkov-Bjugstad pravidelně,“ psali na sociálních sítích floridští fanoušci.

Krásná akce je nadchla. Jágr i Barkov se blýskli chytrými přihrávkami a Bjugstadovi nezbývalo než jen pohotově zakončit. „Věděl jsem, že mi Barkov nahraje. Umí tvořit hru. Dal jsem hokejku na led a čekal jsem," popisoval svou trefu.

O Jágrovi mluvil Bjugstad jen v dobrém, oceňuje jeho mentorství i žerty. „Člověk od něj pochytí moudrost a zasměje se s ním,“ tvrdil takřka dvoumetrový borec, který nehrál až do 22. listopadu kvůli zraněnému zápěstí.

Když už se konečně vrátil na led, marně střílel. Padala na něj deka. V zámoří tomu říkají, v doslovném překladu, že měl na zádech opici. „Konečně jsi ji sundal,“ křičel na něj Jágr, poté co Bjugstad překonal Robina Lehnera v brance Buffala.

Český veterán si blonďatého spoluhráče během jeho střeleckého trápení dobíral, že mu koupí opici k Vánocům.

A Bjugstad atypický dárek stále očekává. „Počítám s tím. Jágr mi koupí opici k Vánocům. I když nevím, jestli je to legální,“ culil se před americkými reportéry. „I když jsme na Floridě,“ dodal v narážce, že na prosluněném poloostrově je možné takřka všechno.

Mimochodem, než se Bjugstad narodil, měl Jágr na kontě už 126 bodů v NHL. Nyní oba spojuje jeden výjimečný historický zápis. A jeden puk.Najdete na iDNES.czmobilní verze