Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr miluje hazard, tvrdí New York Post

20 2001
New York - Jako o vášnivém hazardním hráči píše o Jaromíru Jágrovi, kapitánovi hokejistů Pittsburghu, list The New York Post. Autor článku uvažuje o tom, že právě tahle hokejistova záliba je vedle poklesu formy a vysokého platu, jedním z důvodů, proč o jeho získání neusiluje víc týmů NHL. Útočník prý často zajíždí do kasin v Atlantic City. Létá tam soukromým letadlem, nebo jezdí luxusní limuzínou. Podle listu, který se odvolal na nejmenovaný zdroj z Atlantic City, má prý Jágr v kasinu Caesars rezervovaný stůl s kreditem půl milionu dolarů. Svou zálibu v hazardu přenáší hokejista i na burzu. Spekulacemi přišel podle dalšího nejmenovaného zdroje prý už téměř o dvacet milionů dolarů.

Je možné, že se s tím rychle vyrovná, ale také jej to může rozhodit a ovlivnit jeho hru, spekuluje dál dopisovatel New York Post. Přesto je ale pořád dost důvodů, proč o Jágra usilovat. Fenomenální útočník se zdá být pro Pittsburgh příliš drahý a o jeho odchodu se bez konrétních faktů hovoří už delší dobu jako o téměř hotové věci.

Největším kandidátem v boji o Jágra jsou New York Rangers. Tento tým o něj projevil zájem už před dvěma lety. "Když je Jágr ve své kůži, potom na něj lidé chodí a kupují si lístky, jen aby ho viděli hrát," přemítal komentátor newyorského deníku. "I když jde o předražené lístky do slavné haly," neodpustil si štiplavou poznámku na adresu managementu klubu a haly Madison Square Garden.

Jágr by však stejně dobře mohl skončit v Detroitu. Podle dalšího nejmenovaného, avšak údajně dobře informovaného zdroje, jej Red Wings chtějí vyměnit za Rusa Sergeje Fjodorova. O dva roky starší Fjodorov má v Detroitu platnou smlouvu ještě na dvě sezony.

Ve hře o Jágra je pak prý ještě San Jose, přestože generální manažer Dean Lombardi nedávno prohlásil, že o tom vedení klubu neuvažuje. Dopisovatel listu The New York Post ale tvrdí, že se ve městě nemluví o ničem jiném, především v podnikatelských kruzích, které klub finančně zajišťují.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze