Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr může jít do Omsku vždy, míní Bednář

Jaroslav Bednář | foto: MF DNES

6 2008
Může porovnávat oba světy: NHL i ruský Omsk, jemuž před čtyřmi lety vystřelil titul. "Neznám Jardovy pocity, ale spíš bych se přikláněl k tomu, že zůstane v Americe," míní hokejový útočník Jaroslav Bednář. "Do Omsku může jít vždycky za tytéž peníze. Má motivaci, hráč jeho kvalit každou chvíli v NHL překoná nějaký rekord. A dostávat se zpátky není nic lehkého."

Jágr vždy o Omsku mluvil velice hezky. Čím jej podle vás tak chytil?
Všichni mluvili jen o jednom příjmení: jeho. Snesli by mu modré z nebe. Měl všechno, na co si vzpomněl. Obzvlášť v Omsku je jediný sport – hokej. Lidi to tam prožívají. On byl ikona. Srovnal bych to s tím, když hrajete v Kanadě. Jako když teď byla euforie v Montrealu.

Na Manhattanu můžete vyrazit kamkoli. Kam se dá zajít v Omsku?
Míst je vážně hodně. Třeba výborný sushi bar. Nebo obchoďák, kde šlo nakoupit jídlo, pití, pěkné oblečení. Zvenku centrum a samoobsluhy možná nevypadají extra, ale zboží mají výborné. Člověk hlady nebo zimou netrpí, z módy nevypadne. Seženete všechno. Horší je, že Omsk je strašně daleko.

Cestování je asi horší než v zámoří.
Je hrozně náročné. Zvlášť když připočtete tréninkovou bázu. Ale slyšel jsem, že ji udělali dobrovolnou. To je zase něco jiného.

I zázemí a platy se nyní v Rusku hodně blíží NHL?
Určitě. Skoro každé mužstvo má novou halu. Je to rok od roku lepší.Najdete na iDNES.czmobilní verze