Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr na Broadwayi? Možná už večer

23 2004
New York - "Jag Time!" hlásá titulek deníku New York Post s fotkou českého forvarda přes půl strany. Už zase? Jágr do Rangers, to už tu přece mnohokrát bylo. Jenže tentokrát je dohoda velmi pravděpodobná. "Ještě nikdy nebyl přestup tak blízko," říká hokejistův osobní trenér Marián Jelínek. Washington by mohl dát Jágra i zadarmo.

Majiteli hokejového Washingtonu došla trpělivost. Po návratu z dovolené vyhlásil okamžitý výprodej největších hvězd.

Klub Teda Leonsise s ročním rozpočtem okolo 50 milionů dolarů totiž dlouhodobě prodělává a navíc ho nezdobí ani sportovní výsledky. Vlastník Washingtonu nyní údajně řekl, že se nejdražších hráčů zbaví za každou cenu, totiž klidně i zadarmo.

Odejít mohou Lang, Bondra, Gončar či brankář Kölzig. Nejdražší položkou na výdajové straně rozpočtu je ovšem Jágr. A právě pro New York Rangers s téměř osmdesátimilionovým součtem hráčských platů nebývají peníze problém...

Spekulace o odchodu českého útočníka do týmu "manhattanských milionářů" už připomínají nekonečný příběh. Oba kluby znovu jednají, současné debaty trvají už deset dní. "Přestup je blízko," myslí si Jelínek.

Vedení Capitals, kde má Jágr dlouholetou smlouvu na 11 milionů dolarů ročně, už souhlasilo s příchodem Ansona Cartera z Rangers. Kanadský střelec zlatého gólu z mistrovství světa pobírá 2,8 milionů dolarů, ale svými výkony zaostává za minulými ročníky.

Manažer George McPhee dlouhodobě usiluje o několik levných mladých hráčů. Souhlasil s tím, že Capitals převezmou část Jágrova platu v následujících letech až do výše 20 milionů. A chtěl do klubu přivést několik mladých hráčů a získat od Rangers výběry v draftu. I tahle podmínka teď může padnout pod tlakem netrpělivého Leonsise, který už v Capitals "utopil" desítky milionů.

"Že jsem byl nominován na Utkání hvězd? Na to ani nepomyslím," řekl Jágr deníku Washington Post. "V hlavě mám milion jiných věcí, jako třeba trejd nebo strašák umístění na poslední příčce."

Capitals ve čtvrtek odletěli na Floridu, kde mají v noci na sobotu sehrát zápas s Panthers. A podle zdrojů deníku Washington post dostali kustodi týmu pokyn naložit Jágrovy věci stranou od ostatních, aby v případě výměny mohl útočník hned opustit mužstvo. Původně prý na Floridu neměl ani odletět.

Možná bude místo zápasu v hale mezi palmami v městě Sunrise přistávat v New Yorku. Už tento večer.

Washington hlásí: Výprodej! Kdo může chtít jeho hvězdy?
Olaf Kölzig (roční plat v dolarech: 6,3 mil.) - Colorado, Rangers, Philadelphia (potřebují spolehlivého a zkušenoého brankáře)
Sergej Gončar (3,7 mil.) - Rangers (mají problémy se zraněnými obránci), Toronto
Peter Bondra (4 mil.) - Ottawa (podle některých zdrojů ze zámoří)
Robert Lang (5 mil.) - Detroit (chtěli centra už v létě), Dallas
Jaromír Jágr (11 mil.) - Rangers

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze