Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr na střídačce Kladna. Do koučinku nezasahoval, říkal trenér Čelanský

ZAMYŠLENÝ. Jaromír Jágr na střídačce Kladna v prvoligovém utkání v Mostě. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

9 2014
Jaromír Jágr = trenér? Zatím ještě ne, ale v pondělí se legendární hokejový útočník do téhle role vcítil v Mostě, kde se postavil na střídačku svých kladenských Rytířů už i v mistrovském zápase. Kladenská prvoligová premiéra byla úspěšná, vítězná 5:1.

„Jsme na Jardu na střídačce zvyklí, přípravu s námi chodil skoro celou, je na všech trénincích, má i rozhodující slovo o systému hry,“ vykresluje trenér Jiří Čelanský. Jde o styl New Jersey, za který Jágr válí v NHL.

Nejslavnější český hokejista Čelanskému do řemesla nemluvil. Stál za svými hokejisty, za zády zamlžené tvrzené sklo, sem tam poradil, poplácal je po helmě. Často se usmíval, cestou do šatny o přestávkách rozdával podpisy, vyfotil se s ním i litvínovský generální manažer Robert Kysela.

Fotogalerie

„Jsme rádi, že Jarda zápasy prožívá s námi,“ oceňuje Čelanský. Při zápase všechno funguje, jak má. „Já vedu útočníky, asistent Kopecký obránce a Jarda si nás dozoruje, do koučinku nezasahuje. On ani jako velká persona mluvit nemusí.“

I kladenský kapitán Petr Tenkrát si Jágra na střídačce pochvaloval: „Je cítit, že tam je, řekne si své. Má právo na ní být. O přestávce poví, co k tomu má, jeho poznámky jsou přínosem. A že se při utkání usmíval? Je dobře, že se bavil.“

Tři góly hostů za tři minuty ve třetí třetině a uklidňující náskok uspíšily Jágrův odjezd domů, posledních zhruba sedm minut už na střídačce chyběl. „To je normální,“ pousmál se Čelanský.

Jindy ospalou mosteckou halu návštěva hvězdného hosta probudila, lístek si koupilo 1 063 diváků, víc než dvojnásobek zdejšího průměru. O atmosféru se staral i početný kladenský kotel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze