Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr na válku v Iráku moc nemyslí

21 2003
New York - Český hokejista Jaromír Jágr na válku v Iráku podle vlastních slov příliš nemyslí, a tak se k ní raději nechce nijak obsáhle vyjadřovat, třebaže ho k tomu novináři v šatně po zápasech ponoukají. "Není mi dobře kvůli těm lidem, co tam bojují, to určitě. Ale jinak na to nemyslím," citoval Jágra kanadský list Calgary Sun. Jágr naléhá, že není žádným historickým vševědem, a proto nemá v úmyslu dělat politická prohlášení.

A to přesto, že nosí na dresu číslo 68 upomínající na obsazení někdejšího Československa sovětskými vojsky.  "To bylo zlé, ale ne tak jako teď nebo během druhé světové války," přiměl se Jágr ke srovnání.

"(Tehdy) neumřelo tolik lidí. Teď umře hodně lidí," přidal názor na dění v Iráku. Do dalších podrobností se ale nepouštěl.  "Opravdu o tom nebudu mluvit, protože informace, které dostáváte v televizi a v novinách jsou informace, které ti lidé
chtějí, abyste slyšeli. Nedostáváte pravdu. Lidé by neměli mluvit o něčem, o čem toho moc neví," cituje list českého útočníka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze