Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr nadával, Omsk se trápil

Jaromír Jágr po anglicku zaklel... | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

23 2008
Omsk (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Ten výkřik musela slyšet celá hala. V poslední vteřině zápasu KHL Avangard Omsk – Dynamo Riga minul domácí hokejista Jaromír Jágr v tísni před brankou skákající puk a ke stropu arény naštvaně zařval sprosté anglické slovo na čtyři písmena, které začíná na "f" a končí na "k".

Avangard doma ve druhém utkání po smrti talentovaného útočníka Alexeje Čerepanova prohrál 2:3 a znovu se ukázalo, že se z tragédie bude probírat delší dobu. "Jistě, ten kluk nám chybí hlavně jako člověk. Ale taky jsme bez něj slabší tým," řekl Jágr.

Jeho mužstvo sice v pondělí s pozměněnou sestavou porazilo Minsk, jenže ten je v celé soutěži nejslabší. Proti silnější Rize se ve středu ukázalo, že Omsk asi čeká těžké období. "Jsem psychicky strašně vyčerpaný, nemám energii, připadám si jako stará rezavá mašina," prohlásil Jágr.

V první třetině na ledě dominoval, přihrál na gól, ale postupně se prosazoval stále obtížněji. Mužstvo třeba na tréninku vypadá docela normálně, hráči se hecují, smějí se. Když se musí soustředit na puk, nevypadají jako truchlící pozůstalí.

Smutku však zjevně neutečou. "Minulý týden jsme měli v kabině poradu," popisoval střelec Pavel Rosa. "Museli jsme si říct co a jak. Nechceme se propadnout na dno tabulky, chceme vyhrávat. Jenže člověk nemůže zapomenout za týden..."

Ono teď v Areně Omsk snad ani zapomenout nejde. V úterý se tým sešel při panychidě za Čerepanova. Podle pravoslavného náboženství se v devátý den po smrti koná obřad, na němž se odříkávají modlitby a zapalují svíce.

Hokejisté také na reprezentační přestávku plánují výlet do vesnice Ozerka, která leží v Altaji, 900 kilometrů od Omsku. Právě tam se narodil Čerepanov. "Musíme doufat, že čas léčí," pronesl Jágr. S ním doufají všichni okolo.

S tragédií se zatím pravděpodobně nejlépe vyrovnali někteří fanoušci, kteří ve středu chvílemi na marně bojující tým naštvaně pískali. Na začátku Jágr pěkně prokličkoval mezi třemi soupeři, ale gól už dát nestihl. Načež jeden z diváků trůnících na tribuně břitce pravil: "A to nás stojí takovou hromadu peněz!"

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze