Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr našel klid a chválí trenéra

15 2003
Washington, Praha - V sobotním zápase proti silnému Detroitu se útočník klubu Washington Capitals prohnal kolem soupeře Dacjuka, přehodil si puk na bekhend a ranou k vzdálenější tyči překonal brankáře Josepha. Takové kousky předvádí muž s kultovním číslem 68 na dresu, pouze když je v pohodě.

Washington sice silnému protivníkovi podlehl 1:5, dál se potácí u dna NHL, nicméně Jágr válí. Málem v každé partii boduje a v produktivitě se vrátil mezi elitu.

"Už je to opět ten starý Jágr," napsal deník Washington Times. "A to se dost dlouho nemůže zbavit virózy," řekl hokejistův přítel a trenér Marian Jelínek. "Špatně se mu dýchá, hodně kašle."

Kdyby měl Jágr jenom zdravotní trable, asi by se v říjnu nemluvilo o jeho krizi a nočních můrách. Kvůli zlomenému malíčku na ruce, nachlazení ani nataženým tříslům nevynechal žádné utkání.

"Prst mu srostl křivě, ale už nebolí," řekl Jelínek. Jágra víc mučily jiné záležitosti. Na čas jej rozhodila veřejně rozebíraná rozluka s přítelkyní Andreou. Zůstal sám, rapidně zhubl.

Neladilo to mezi ním a koučem Cassidym. Washington ho nabízel po NHL jako na jarmarku, výměna hrozila každou hodinou.

Divoké časy však nejspíš pominuly. Jágrovy osobní potíže odeznívají, ubývá podrážděných reakcí. Odmítá telefonické rozhovory s českými médii, straní se pozornosti, nehodlá se ničím rozptylovat.

Snaží se nevnímat drby o trejdu do New Yorku, Detroitu, Montrealu nebo jiného kouta severoamerického kontinentu. "Nechci jít pryč," prohlásil v pátek pro list Washington Times.

Jinou nesnáz vyřešilo vedení Capitals. Kontroverzní trenér Cassidy byl před týdnem odvolán, nahradil ho vlídnější asistent Hanlon. "Toho beru jako staršího pána, dědečka, co je moc hodnej a na nikoho nekřičí," pravil Jágr před českými reportéry ve Washingtonu.

"Bere to všechno s rozumem, jako sport. Kluci pod ním nemají strach. A on nás hlavně nechá hrát hokej."

O Jágrovu výživu se v domě nad zálivem znovu stará maminka Anna. Vinou nemoci má české eso trochu propadlé tváře, na střídačce už se však znovu směje.

"On měl totiž Robert Lang dost legračních připomínek k průběhu zápasu," pravil vesele po čtvrtečním vítězství nad Bostonem.

Ano, Lang. Taky spolupráce se svérázným českým kamarádem Jágra povznesla. Oba se drží mezi špičkou v bodování, byť působí v jednom z nejhorších týmů ligy.

"Všechno je teď pohodovější," pochvaluje si Jágr. "Když nejste ve stresu, nebojíte se udělat chybu. Baví vás trénink, cítíte energii a ne únavu."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze