Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr není zvyklý na takovou samotu

14 2001
Odenton - Poprvé sám odjížděl do zámoří na přípravný kemp před startem NHL český hokejista Jaromír Jágr, který v červenci přestoupil z Pittsburghu do Washingtonu. Jágra v prvních dnech po příjezdu do Washingtonu tížila samota, vše však přehlušily tragické události v New Yorku a hlavní městě Spojených států. "Nikdo by nikdy nevěřil, že se něco takového může stát," komentoval Jágr teroristický útok na Spojené státy.

Atak se odehrál necelé tři dny po Jágrově příjezdu do Washingtonu, hráči se dozvěděli o tragédii z televize, když po společné snídani podstupovali lékařské testy. "Všichni jsou pořád trochu vystrašení," prohlásil pětinásobný vítěz Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL.

"Ale dá se tomu jen těžko zabránit. Nechápu, že ti lidé mohou být tak blázniví, že se dokážou zabít pro něco a asi ani pořádně nevědí pro co," dodal Jágr. Přestože ve Spojených státech žije přes sezonu už jedenáct let, se nikdy nebyl podívat na vrcholek Světového obchodního centra, kam se sjížděli turisté na panoramatickou vyhlídku na New York.

Samota stěžuje Jágrovi zvykání si na nové prostředí. "Je to dost obtížné. Jsem ve Washingtonu zatím sám. Nebyl jsem na to zvyklý," uvedl Jágr, který je prozatím ubytován v hotelu. "Všechno je o hodně složitější, než bylo, když jsem byl v Pittsburghu," dodal.

Když byl v Pittsburghu, vařila mu maminka, nyní je odkázán na hotelovou restauraci a americký jídelníček, který nemá příliš v oblibě. "V Pittsburghu byla máma. Vařila, takže jsem se mohl starat jen o hokej," svěřil se v marylandském Odentonu, kde Washington začínal svůj tréninkový kemp.

Jágr si chce sehnat ve Washingtonu dům, z kterého to bude mít blízko do haly MCI Center. "Chci bydlet někde blízko, v Pittsburghu jsem byl v hale také za chvíli," řekl Jágr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze