Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr nepotvrdil, že bude hrát v Praze

Jaromír Jágr - Český hokejista Jaromír Jágr, hvězda klubu NHL New York Rangers. | foto: Michal SváčekMF DNES

14 2008
New York, Praha - Generální manažer hokejových New York Rangers Glen Sather v Praze prohlásil: "Jágr mi řekl, že chce u nás ukončit zámořskou kariéru." Když na to konto za samotným hráčem zašli američtí novináři, byl Jágr zdrženlivý. "Jediné, čím jsem si jistý, je, že svou kariéru ukončím doma na Kladně," prohlásil.

"Liga v Česku není tak kvalitní jako NHL, proto mi může prodloužit hokejový život," usmál se Jágr.

"Když se nestane nic nenadálého, ukončím kariéru v Kladně. To je jediná věc, kterou jsem si jistý."

O nejbližší budoucnosti se však bavit nechtěl. Když na něj zámořští žurnalisté zatlačili s tím, jestli chce ukončit kariéru v NHL v New Yorku, vyhýbavě opakoval: "Nejsem si jistý. Nevím. Ještě jsem o tom nepřemýšlel."

Proč tedy manažer Sather v Praze optimisticky prohlašoval, že se s Jágrem nejspíš dohodne na prodloužení smlouvy?

"Tomu opravdu nedávám žádný význam, protože vím, jak lidé reagují, když jsou pod tlakem médií. Někdy zkrátka nechtějí říct pravdu," poznamenala česká hvězda.

To je logická úvaha. Sather o Jágrovi hovořil v souvislosti s úvodními zápasy nového ročníku NHL mezi Rangers a Tampou, které se mají konat v Praze. A moc dobře ví, jak je pro české fanoušky atraktivní jméno Jaromír Jágr.

Bez něj by akce byla poloviční.

"Jenže já pořád nevím, co se stane," tvrdí šestatřicetiletý hokejista.

Víc z něj nedostanete. Příklad? Minulý týden se ho v zámoří ptali, jestli bude hrát v Praze a pod otevřeným nebem na baseballovém stadionu New York Yankees. Odpověď? "Obě akce budu sledovat na internetu."

Jisté je v tuto chvíli zkrátka jen následující: pokud Jágr získá v sezoně 84 kanadských bodů a Rangers přejdou přes první kolo play-off, klub mu automaticky prodlouží kontrakt o jeden rok.

Ke splnění první podmínky má daleko. Ve zbývajících dvanácti zápasech základní části by musel nasbírat 25 bodů.

V opačném případě se stane volným hráčem. "A to by mě před sezonou vůbec nenapadlo. Myslel jsem, že požadovaných cílů s mužstvem dosáhnu," řekl Jágr.

Dále čtěte: Rozhovor s Glenem Satherem

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze