Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr: Neudržím hokejku v jedné ruce

16 2003
Washington, Praha - Kdyby se právě nebojovalo o Stanley Cup, Jaromír Jágr by nejspíš své pochroumané zápěstí léčil klidem. Jenže coby nejlépe placený hokejista světa musí v play-off dokazovat svou cenu. V tomhle období se prostě nesmí šetřit. Útočník Washingtonu tak na konci základní části trochu uspěchal návrat na led. „Možná to byla hloupost, ale stalo se,“ řekl v pondělí cestou na trénink. „Dlahu mi dali jenom na tři dny. V klubu nechtěli, abych marodil moc dlouho. V tu dobu jsme ještě neměli jisté místo v play-off.“

V březnu jej přes pravou ruku praštil útočník Thornton z Bostonu a způsobil mu frakturu jedné z kůstek. Po krátké době se Jágr znovu objevil v sestavě Washingtonu, přestože by zlomenině prospěl delší čas na hojení. „Netvrdím, že s tím nemůžu hrát, ale rozhodně to není úplně v pořádku,“ řekl Jágr.

V osmi zápasech po svém comebacku neskóroval, střílel méně než obvykle. V sobotním druhém pokračování osmifinále s Tampou ovšem nastřádal čtyři body. Byl hvězdou partie. Nezdálo se, že by jej úraz příliš omezoval.

„Při střelbě mi to zase tolik nevadí,“ vysvětlil. „Bolest cítím při pohybu ze strany na stranu. Třeba tlouct kladívkem bych vůbec nemohl. A neudržím hokejku v jedné ruce.“ Často na ledě spatříte Jágra, jak levou paží odstavuje soupeře a puk vede pouze pravou. Tenhle charakteristický grif teď Jágr použít nemůže.

Aspoň si pořídil nové rukavice místo starých, dost opotřebovaných. Začal též nosit chránič zápěstí. V noci na středu nastoupil Jágr do svého prvního střetnutí play-off ve washingtonské aréně MCI Center. V Tampě dovedli Capitals dvakrát vyhrát a výrazně se přiblížili postupu do čtvrtfinále.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze