Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pořád si myslím, že NHL začne dřív než v prosinci, tvrdí Jágr

OSLAVY NA STŘÍDAČCE. Jaromír Jágr přijímá po úspěšném pobytu na ledě gratulace po jednom z gólů Kladna. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

22 2012
Trápí ho zranění, kvůli kterému nejspíš nenastoupí v ostře sledovaném zápasu proti Kometě, zároveň však bedlivě sleduje dění v zámořské NHL. A navzdory okolnostem zůstává optimistou. "Pořád si myslím, že se začne dřív než v prosinci," tvrdí hokejová hvězda Jaromír Jágr.

Opravdu tomu věříte?
Věřím.

A proč? Vždyť se liga stále nemůže s odbory dohodnout na podmínkách nové kolektivní smlouvy.
Já věřím tomu, že i majitelé klubů chtějí sehrát co nejvíc zápasů. To, že se promarnil měsíc, nehraje žádnou roli. Během toho měsíce se odehraje osm devět utkání a to ti nenabourá celou sezonu. Vždycky se to dá nějak posunout. Třeba play-off se může hrát každý druhý den, teď je to kvůli televizi různě rozházené.

Co říkáte na Alexandra Ovečkina, který prohlásil, že bere poslední návrh majitelů jako podvod?
Podvod... Já nevím, co myslel slovem podvod. To, že někdo něco vlastní a že na tom chce vydělávat co nejvíc, to nemůžeš brát jako podvod. To by jsi musel brát za podvodníky půlku světa. To je prostě byznys. Je pravda, že nás k tomu byznysu potřebujou, aby fungoval, ale oni jsou pořád majitelé. A další věc je, že pro většinu majitelů není hokej zásadní věc. Vydělávají na něčem jiném. Na rozdíl od nás hokejistů. Oni si určujou pravidla, to si tady nebudeme nic nalhávat.

Co se tedy podle vás změní, že se do prosince začne hrát?
Všichni vědí, že první měsíc není pro NHL nic růžového. Na začátku málokdo vydělává a je tam velká konkurence v americkým fotbalu a baseballu. Baseball končí, je play-off, takže jeden sport odpadne a bude to směřovat k dalšímu sportu. A to je hokej. Pro majitele zkrátka nejsou první dva měsíce tak zajímavý jako ty další. A že ztratí měsíc a půl, to nikoho netrápí.

Jágr proti Kometě asi nenastoupí

Jaromír Jágr v kladenském dresu.

Jak vnímáte komisionáře Gary Bettmana: je to perfektní vyjednavač, nebo člověk, kterému až tolik nejde o hokej?
Já hlavně nevěřím, že by něco dělal, aniž by byl nějakým způsobem směrovaný od majitelů. Aby se při jednáních pouštěl do něčeho sám od sebe, to ne. Takový hráč to zase není. To jsou miliardáři, je jich tam třicet, takže podle mě má daný instrukce. Rozhodně to není jenom na něm.

Díky pokračující stávce se má v Česku objevit útočník Wayne Simmonds, váš bývalý spoluhráč z Philadelphie. Do Kladna nepřijde?
Sem asi ne, to bych o tom musel něco vědět... Nebo že by mi něco zatajili, ty brďo? (smích).

Ani na chvíli vás nenapadlo angažovat ho?
Ne, to ne. Já už několikrát říkal, že víc hráčů tady není třeba. Ale mužstvo, které ho získá, na něm určitě hodně vydělá. To je výborný hokejista, hlavně do přesilovek. Jako hráč okolo branky, dva tři metry okolo ní, tam je jedinečnej v NHL, natož tady. Dva tři metry před bránou, to je jeho. Já jsem lepšího hráče před bránou neviděl.

Takže jediný, kdo ze zámoří připadal v úvahu pro Kladno, byl Giroux?
Přesně tak.Najdete na iDNES.czmobilní verze