Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tady budu potřebovat GPS, vtipkoval Jágr o šatně baseballistů Yankees

S ÚSMĚVEM. Jaromír Jágr (vpravo) a brankář Martin Brodeur. | foto: AP

26 2014
Jako by Jaromír Jágr po čtyřicítce pochopil, že hokej je v zámoří proti baseballu malý sport. Český hokejista s klukovským nadšením objevoval zázemí stadionu New York Yankees, kde s New Jersey sehraje zápas pod širým nebem proti New York Rangers.

Už rozlehlá hráčská šatna nejbohatšího klubu zámořské baseballové soutěže MLB na něj udělala velký dojem. "Něco takového jsem nikdy neviděl. Je obrovská, řekl bych tak sto na třicet metrů," žasl Jágr.

"Je to hrozně velké. Tady člověk neví, kdo sedí proti němu. Pro trenéry to bude těžké udělat tu poradu. A když člověk udělá chybu, tak ho nejspíš čtvrt hodiny budou hledat. To je výhoda," žertoval český útočník na webu NHL a z legrace si nechal poradit cestu ke svému místu od jednoho ze spoluhráčů.

Útroby moderního Yankee Stadium otevřeného v roce 2009, jehož výstavba stála přes 1,5 miliardy dolarů, natočil a předvedl fanouškům na svém facebookovém profilu. "Je to něco neskutečného, jak je to obrovský. Jsou tu různé místnosti pro trenéry, podle mě jich je tak deset. Tady má snad i každý uklízeč svoji kancelář," vtipkoval Jágr.

"Budeme hrát na mimořádném místě. A to jsem z Česka, kde baseball není moc populární. Dokážu si představit, co to znamená pro kluky, kteří milují baseball," podotkl před zápasem, který bude v ochozech sledovat 50 tisíc diváků.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze