Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr odletěl do Washingtonu bez cílů

9 2001
Praha - S jednodenním zpožděním oproti původnímu plánu, tedy v neděli místo soboty, zamířil do zcela nového prostředí český útočník Jaromír Jágr. Poté, co celou dekádu cestoval před startem nové sezóny do Pittsburghu, nyní zamířil z ruzyňského letiště přes Frankfurt nad Mohanem do Washingtonu, kde bude oblékat dres tamních Capitals. "Nestačil jsem si zabalit," vtipkoval Jágr na dotaz, proč se jeho odlet odložil.
"Myslel jsem, že nám začíná kemp devátého.  Přišlo mi to tak od klubu na začátku, pak už jsem se na to nekoukal. Ale na internetu jsem zjistil, že je kemp až od dvanáctého," řekl Jágr, který začátek svého angažmá stráví  osamocený v hotelu.

"Zůstanu tam, než si něco najdu. Nechtěl jsem  jet do Washingtonu dřív jen kvůli tomu, abych si tam hledal dům.  Na to bude dost času během tréninkového kempu nebo i v sezóně."

Do zámoří tak vyrazilo devětadvacetileté pravé křídlo bez  přítelkyně Andrey Verešové i bez maminky, která se po celé jeho  působení starala o synovo domácí pohodlí a především domácí  stravu. "Vůbec nemám tušení, kdy dorazí. Andrea musí do školy,  takže přijede, až bude moci. Máma? Asi až seženu barák," připojil  hráč, který v uplynulém ročníku počtvrté v řadě vyhrál kanadské  bodování základní části NHL.

Zatím bude muset Jágr nechat stravování na restaurace, i když  to podle jeho matky nemá moc rád. "Asi zhubnu," smál se Jágr.

"Nic jiného než chodit do restaurací mi nezbývá. Doufám, že  Franta Kučera bude bydlet někde blízko. On má zkušenosti, doma  určitě vaří," řekl dobře naladěný útočník na adresu svého českého  spoluhráče, který spolu s ním v červenci zamířil do Washingtonu.

Pittsburgh za to dostal vedle finančního vyrovnání také českého  útočníka Michala Sivka, Krise Beeche a Rosse Lupaschuka.  Pittsburgh se především zbavil velké finanční zátěže, protože by  musel Jágrovi v příštích dvou letech vyplatit základní mzdu 20,7  miliónu dolarů.

V polovině prosince nastane pro Jágra dosud nezvyklá situace  a nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům. Penguins se proti  Washingtonu dařilo především v play off, i letos cesta Capitals  za Stanleyovým pohárem skončila v prvním kole právě na  Pittsburghu. Jágr doufá, že se úspěšnost vzájemných soubojů změní v prospěch týmu z hlavního města Spojených států. "Byl bych  špatný profesionál, kdybych v to nedoufal. Zápasy proti  Pittsburghu budou těžké, je to kvalitní mužstvo, ale i my budeme  kvalitní tým. Ty zápasy byly vyrovnané i předtím a asi to tak  bude dál," míní Jágr.

Žádné velké cíle si Jágr na novou sezónu nedal. "Letím bez cílů, to je nejlehčí splnit," vtipkoval dál. "Chci se hlavně co  nejrychleji přizpůsobit novému mužstvu, jeho zázemí, spoluhráčům,  vedení a zvykům. Bude to pro mě úplně nová situace.

Doufám, že se  přizpůsobím, a pak už záleží na mně," vyjádřil se Jágr. Zdraví k tomu má na úvod oproti minulým sezonám dobré. "Nemám žádné  problémy," potvrdil.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze