Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr odletěl s rohlíčky, ale bez dárků

23 2004
Praha - Bednu cukroví dostal hokejový útočník Jaromír Jágr na cestu zpět do ruského Omsku. A hlavně vanilkové rohlíčky. To je jeho zamilovaná pochoutka. "Dělám je na bedny. Před Štědrým dnem je pak musím péct ještě jednou, protože mi je kluk skoro všechny zbaští," vyprávěla před časem hokejistova maminka Anna.

Tentokrát se však Jágr bude muset obejít bez maminčina kuchařského umění. Ruská hokejová liga mění jeho vánoční rutinu. Na Štědrý den bude místo domácí pohody hrát proti moskevskému Spartaku, Rusové totiž Vánoce slaví později.

"To bude poprvé, kdy nebudu sedět u večeře. Ale vždycky je něco poprvé," řekl Jágr. Až poté se dostane do restaurace U Švejka. I tady mu připraví tradiční řízky a bramborový salát aspoň podle receptu maminky Anny.

V NHL se Jágr po štědrovečerní hostině setkával s českými spoluhráči.

V Omsku posedí u Švejka s Jaroslavem Bednářem a šéfkuchařem Jaroslavem Psotou. "Bude to pánská jízda," říká Psota se smíchem. Rodiče, přítelkyně ani známí nepřijedou.

Na Vánoce musí stačit čeští parťáci z Omsku. "Určitě je lepší, když je tam někdo, kdo mluví česky. Ale kamarádů je tam spousta. Určitě to nebude tak špatný, jak to vypadá," říkal Jágr.

I když se během reprezentační přestávky zastavil na pár dní doma, předčasné Vánoce si neudělal. "Mělo by to být až čtyřiadvacátého, jak je tradicí. A já se budu snažit si svátky zpříjemnit, jak nejlíp umím," řekl.

Vedení klubu mu při podpisu smlouvy slíbilo větší volnost, a tak snad o Vánocích nebude muset na bazu, kde tým přespává před zápasy.

A co dárky? Jágr jich doma pár nakoupil, ale do Ruska si žádný balíček nevezl. "Nic jsem nedostal, asi jsem zlobil," vtipkoval.

Zato možná nějaké dostane od ruských spoluhráčů na Nový rok, kdy si Rusové dávají dárky. "Budu mít sice netradiční Vánoce, ale můžu mít dvoje," těšil se Jágr se smíchem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze