Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr odletěl zpět, Vánoce si neudělal

18 2004
Praha - Hokejový útočník Jaromír Jágr doma nakoupil dárky, navštívil známé a trochu trénoval. V pátek už vyrazil zpět do ruského angažmá. Na letišti v Moskvě jej na několik hodin mezi lety vyzvedl osobní kouč Marian Jelínek, který je v ruské metropoli s národním týmem. Pak Jágr pokračoval do sibiřského Omsku.

A tady stráví i netradiční Štědrý den. Avangard čeká 24. prosince zápas se Spartakem Moskva.

"Bude to asi poprvé v životě, co nebudu doma sedět u večeře, ale budu hrát zápas," řekl.  "Vybral jsem si to, tak si na to budu muset zvyknout."

Během reprezentační pauzy strávil doma šest dní. Přemluvil šéfy klubu, aby jej nechali v Česku o něco déle. "Bylo by příjemné ještě tu zůstat, ale vím, co je moje práce. Hrát dobře hokej. Pokud bych tady byl ještě další dva dny, bylo by o to těžší hrát zápas."

Do Česka si sice nepřivezl výstroj, přesto byl jednou trénovat s Kladnem. A taky zašel do posilovny. "Úplně jsem se na to nevykašlal. Ale v Rusku určitě teď trénovali dvakrát denně." Odpočíval doma, jel navštívit kamarády. V zimě po mnoha letech.

"Když je NHL, musí známí lítat za mnou. Teď jsem měl možnost přiletět já. Není to taková dálka, určitě bude další příležitost vrátit se."

Přestože nebude na Vánoce s blízkými, předběžné svátky si doma neudělal. "Myslím, že by to mělo být až 24. prosince, jak je tradicí," říká. "Ale nějaké dárky jsem nakoupil."

Trochu sledoval i úterní jednání o budoucnosti NHL. Jenže spory majitelů a hráčů trvají dál. "Obě strany vyhrožují, že sezona nebude. Ale všechno se může změnit během jednoho dne. Ještě pořád věřím, že NHL začne. Pokud ne, je to škoda pro hokej. Pokud se nedomluví teď, může to trvat věčně."

Do Ruska odletěl v klidu, zdravotní stav nemocného otce se zlepšil. "Je mu možná líp než předtím." 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze