Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr a mistrovství světa? Nikdy nevíte, co se stane, zůstává opatrný

Jaromír Jágr hledá spoluhráče v utkání s Finskem. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

24 2015
Hlas lidu, hlas boží. Jen co hlasatel v Brně oznámil před zápasem jméno Jaromíra Jágra, spustil se z tribun nadšený ohlas. Bylo to přesně po čtyřech letech, co zase hrál v Česku. Zase v Brně. „Atmosféra dobrá, něco jako na Kladně, co?“ žertoval.

Jaký máte z duelu pocit?
Já už nedávám na pocity. Ale cítil jsem se v pohodě. Já docela dost trénoval, na Floridě jsem měl prostor na ledě a připravoval jsem se na velké hřiště. S bruslením ani s dechem jsem neměl vůbec problém.

Tak to je dobré zjištění, ne?
Jak se to vezme. Zjištění to dobré je, ale taky je to špatné, protože v tom musíš pokračovat, aby ses cítil dobře. To se mi už moc nechce. Já už bych chtěl hrát. Hlavně ale musíš počkat, jací hráči ještě přijedou, kdo vypadne z prvního kola NHL. Podle toho se ta sestava ještě bude nějakým způsobem přizpůsobovat.

Vy opakujete, že nejste rozhodnutý, zato kouč Růžička tvrdí, že s vámi počítá.
Myslím si, že by si měl počkat na hráče. Nikdy nevíte, co se stane. Nikdo neví, jestli Růča (Ručinský) bude moct. Nikdo neví, jestli hráči z NHL přijedou, jaké mají problémy se smlouvou...

Připravený Jaromír Jágr v utkání s Finskem.
Jaromír Jágr atakuje soupeře v utkání s Finskem.
Jaromír Jágr v utkání proti Finsku.

Ale hrát v Praze před vyprodanou arénou je lákavé, ne?
Všechno záleží na tom, jak se bude dařit. Když vyhráváš, o to více si to užiješ. Horší je, když se týmu nedaří a trápí se. To je o dost větší tlak.

Co vám ukázal zápas s Finy?
Jedna věc je, jaký proti tobě nastoupí tým. A druhá, jak hraješ. My jsme měli fáze, kdy jsme dokázali puk podržet a dostat Finy pod tlak. To je styl, jaký bychom měli hrát. Takoví hráči tady na to jsou. Pak jsou ale i fáze, kdy tým dostane pod tlak nás a takovým věcem se musíš vyvarovat. Všechno záleží na tobě.

Fotogalerie z duelu s Finskem

Zmínil jste Martina Ručinského. Myslíte, že se uzdraví?
Protože mám vystudované lékařství, tak vám řeknu, že jo! Nikdo neví, jak moc je zraněný, pod jakými bolestmi hrál, protože některé věci, které můžeš dělat v české lize - že ti to opíchají - na mistrovství světa nemůžeš dělat. Některé prášky proti bolesti, který si můžeš vzít v lize, si nemůžeš vzít na šampionátu. To asi rozhodne. Ale na druhou stranu má týden volno, odpočine si a navíc tady máme v záloze ještě Pavla Koláře, který by ho měl dát dohromady. Pokud je pořád tak dobrý, jak se říká, že je.

Co říkáte na titul, který získal?
Myslím si, že on a hlavně Guma (Šlégr) si to zasloužili. Nakonec se jim to povedlo. Spousta lidí říkala, že je to malé město a nemají takový rozpočet, a proto nevyhrávali. To prostě není pravda. Nevyhráli to z toho důvodu, že měli tak kvalitní hráče, kteří jim odcházeli do NHL. Jen připomenu Nagano, tam bylo skoro půl mančaftu z Litvínova. Kdyby zůstali v lize, tak by vyhrávali jeden titul za druhým. V době, kdy jsme hrál juniorský hokej, tak jejich ročníky vyhrávaly v dorostu a juniorech pořád. Hráči byli bezkonkurenční.

Inspirace pro vás a Kladno?
Prvně se musíme dostat do ligy. To je první krok. Ale já ještě mám čas, vrátím se tak za sedm let.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze