Osmatřicetiletá česká hvězda po přihrávce obránce Martina Škouly poslala v 31. minutě Avangard do vedení 3:2, hostující Ufa však o pět minut později vyrovnala a ve třetí třetině otočila na konečných 4:3.
Jágr bodoval naposledy 19. září právě v utkání s Ufou, které tehdy rozhodl proměněným nájezdem Roman Červenka. Bývalý centr Slavie si nyní připsal jednu asistenci, když společně s Jágrem připravil v úvodní třetině gól Dmitriji Sjominovi.
S šesti góly a stejným počtem asistencí je Červenka nejproduktivnějším hráčem Omsku.
Zápas v Čerepovci nedohrál český útočník Atlantu Mytišči Jan Bulis, kterého ve druhé třetině trefil jeden z domácích hráčů pukem přímo do obličeje.
"Hned ze stadionu mě odvezli na rentgen. Nejspíš jde o zlomenou čelist. Zítra v Mytiščích mě čeká podrobnější vyšetření a s největší pravděpodobností i operace. Vypadá to tak na měsíc bez hokeje," řekl Bulis v rozhovoru pro server sportovninoviny.cz.
Jeho tým prohrál 2:3, Bulis asistoval u první branky Atlantu, kterou dal už po 25 sekundách Vadim Jepančincev.
Dokonce za 21 sekund padl první gól v Minsku, kde Dinamo pod vedením Marka Sýkory zdolalo svěřence Miloše Říhy ze Spartaku Moskva jasně 5:1.
Jevgenije Konobrije, který nastoupil v brance při menších zdravotních potížích Dominika Haška, překonal bleskově Vladimir Gorbunov. Od poloviny zápasu chytal Alexej Jachin poté, co Konobrij inkasoval dvakrát za 66 sekund a Dinamo vedlo 4:1.
Výsledky:
Omsk - Ufa 3:4 (za domácí Jágr 1+1, Škoula a Červenka oba 0+1), Chanty Mansijsk - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech, Čerepovec - Atlant Mytišči 3:2 (za hosty Bulis 0+1), Viťaz Čechov - Petrohrad 3:4 po sam. nájezdech.
Charlamovova divize
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Magnitogorsk | 12 | 8 | 1 | 2 | 1 | 40:30 | 28 |
2. | Kazaň | 10 | 5 | 1 | 1 | 3 | 37:30 | 18 |
3. | Nižněkamsk | 10 | 5 | 1 | 0 | 4 | 33:28 | 17 |
4. | Chanty Mansijsk | 10 | 4 | 1 | 2 | 3 | 25:26 | 16 |
5. | Jekatěrinburg | 10 | 2 | 2 | 1 | 5 | 26:30 | 11 |
6. | Čeljabinsk | 10 | 2 | 1 | 0 | 7 | 21:31 | 8 |
Černyševova divize
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Ufa | 11 | 5 | 3 | 2 | 1 | 52:38 | 23 |
2. | Novosibirsk | 12 | 6 | 2 | 0 | 4 | 31:26 | 22 |
3. | Omsk | 11 | 5 | 1 | 2 | 3 | 35:31 | 19 |
4. | Barys Astana | 11 | 6 | 0 | 1 | 4 | 36:34 | 19 |
5. | Chabarovsk | 12 | 2 | 1 | 1 | 8 | 24:39 | 9 |
6. | Novokuzněck | 11 | 1 | 2 | 1 | 7 | 20:39 | 8 |
Bobrovova divize
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | OHK Dynamo | 11 | 8 | 0 | 1 | 2 | 34:21 | 25 |
2. | Petrohrad | 12 | 4 | 3 | 2 | 3 | 41:38 | 20 |
3. | Dinamo Riga | 12 | 3 | 3 | 1 | 5 | 42:36 | 16 |
4. | CSKA Moskva | 11 | 3 | 1 | 3 | 4 | 28:30 | 14 |
5. | Spartak Moskva | 12 | 3 | 0 | 2 | 7 | 27:38 | 11 |
Tarasovova divize
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Nižnij Novgorod | 10 | 5 | 3 | 0 | 2 | 25:16 | 21 |
2. | Čerepovec | 11 | 7 | 0 | 0 | 4 | 26:22 | 21 |
3. | Jaroslavl | 9 | 5 | 1 | 0 | 3 | 28:25 | 17 |
4. | Dinamo Minsk | 12 | 5 | 1 | 0 | 6 | 35:39 | 17 |
5. | Atlant Mytišči | 10 | 2 | 1 | 3 | 4 | 19:23 | 11 |
6. | Viťaz Čechov | 12 | 1 | 0 | 4 | 7 | 26:41 | 7 |
Finsko
Výsledky:
Blues Espoo - Ässät Pori 0:1, Hämeenlinna - Jokerit Helsinky 1:4, IFK Helsinky - Pelicans Lahti 7:3, Jyväskylä - Lukko Rauma 6:1, Tappara Tampere - Kärpät Oulu 3:1, TPS Turku - KalPa Kuopio 2:5 (za hosty Brendl 1+0).
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Jyväskylä | 9 | 7 | 0 | 1 | 1 | 27:11 | 22 |
2. | IFK Helsinky | 10 | 6 | 1 | 1 | 2 | 40:26 | 21 |
3. | Ässät Pori | 9 | 6 | 0 | 0 | 3 | 25:24 | 18 |
4. | Tappara Tampere | 9 | 5 | 1 | 0 | 3 | 29:19 | 17 |
5. | Lukko Rauma | 9 | 5 | 0 | 0 | 4 | 26:28 | 15 |
6. | KalPa Kuopio | 10 | 3 | 3 | 0 | 4 | 21:24 | 15 |
7. | Hämeenlinna | 9 | 4 | 0 | 2 | 3 | 27:25 | 14 |
8. | Jokerit Helsinky | 9 | 3 | 2 | 1 | 3 | 29:28 | 14 |
9. | Blues Espoo | 8 | 3 | 1 | 0 | 4 | 23:17 | 11 |
10. | Pelicans Lahti | 8 | 3 | 0 | 2 | 3 | 21:25 | 11 |
11. | Kärpät Oulu | 9 | 3 | 0 | 1 | 5 | 21:22 | 10 |
12. | SaiPa Lappeenranta | 8 | 2 | 1 | 1 | 4 | 15:22 | 9 |
13. | Ilves Tampere | 9 | 2 | 1 | 1 | 5 | 24:33 | 9 |
14. | TPS Turku | 10 | 0 | 1 | 1 | 8 | 17:41 | 3 |
Slovensko
Výsledky 13. kola:
Banská Bystrica - Martin 3:2 (za hosty Appel 0+1), Skalica - Trenčín 2:3 (za hosty Paroulek 0+1), Žilina - Poprad 2:5 (za hosty Kasík 1+0), Košice - Nitra 2:3 v prodl. (Vorel 0+1 - Polák 0+1), Slovan Bratislava - Zvolen 4:3 v prodl. (Demel 0+1 - Kovář 1+0).
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Košice | 14 | 9 | 2 | 2 | 1 | 48:20 | 33 |
2. | Banská Bystrica | 13 | 9 | 1 | 2 | 1 | 42:25 | 31 |
3. | Slovan Bratislava | 13 | 8 | 1 | 1 | 3 | 43:23 | 27 |
4. | Zvolen | 13 | 5 | 1 | 4 | 3 | 40:32 | 21 |
5. | Martin | 14 | 6 | 1 | 1 | 6 | 37:44 | 21 |
6. | Trenčín | 14 | 5 | 2 | 1 | 6 | 33:46 | 20 |
7. | Poprad | 13 | 5 | 0 | 2 | 6 | 34:30 | 17 |
8. | Žilina | 14 | 5 | 1 | 0 | 8 | 31:46 | 17 |
9. | Skalica | 14 | 3 | 2 | 0 | 9 | 30:38 | 13 |
10. | Nitra | 14 | 3 | 2 | 0 | 9 | 31:41 | 13 |
Švédsko
Výsledky - 8. kolo:
AIK Stockholm - Brynäs 2:3, Färjestad - HV 71 4:1 (Ševc 0+1 - Piroš 0+1), Frölunda - Linköping 2:1 po sam. nájezdech, Södertälje - Djurgaarden 3:1 (za domácí Chabada 0+1), Timra - Skelleftea 3:2.
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Linköping | 8 | 5 | 1 | 1 | 1 | 25:10 | 18 |
2. | Lulea | 8 | 6 | 0 | 1 | 1 | 22:14 | 18 |
3. | Timra | 8 | 4 | 2 | 0 | 2 | 25:19 | 18 |
4. | Färjestad | 8 | 5 | 0 | 0 | 3 | 19:17 | 15 |
5. | Skelleftea | 8 | 3 | 1 | 0 | 4 | 24:21 | 12 |
6. | HV71 | 8 | 2 | 2 | 0 | 4 | 16:20 | 11 |
7. | Frölunda | 8 | 1 | 2 | 3 | 2 | 13:23 | 11 |
8. | Brynäs | 8 | 3 | 0 | 2 | 3 | 23:26 | 10 |
9. | Södertälje | 8 | 2 | 2 | 0 | 4 | 17:21 | 10 |
10. | MODO Hockey | 8 | 3 | 0 | 2 | 3 | 20:20 | 9 |
11. | Djurgaarden | 8 | 2 | 0 | 1 | 5 | 19:25 | 6 |
12. | AIK Stockholm | 8 | 1 | 1 | 1 | 5 | 15:22 | 6 |