Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr prý potvrdil exhibici v Moskvě

23 2001
Moskva - Exhibiční utkání českého hokejového Jágr Teamu proti výběru ruských hvězd z NHL se zcela určitě uskuteční v Moskvě 14. srpna jako součást turnaje o Pohár Spartaku, uvedl to výkonný ředitel organizačního výboru Naum Reznikov. Vyloučil jakékoli pochybnosti ohledně konání zápasu. Podle Reznikovových slov byla příslušná smlouva s Jágr Teamem podepsána 19. července. "Jágr nám osobně potvrdil, že do Moskvy přijede i se svými spoluhráči. Prohlásil, že by nejel snad jen v případě, že by na Prahu spadla bomba," uvedl Reznikov. Rozhodně přitom popřel informace, podle nichž by mohl být zápas ohrožen kvůli nepříznivému stanovisku NHL.

Podle něj vedení zámořské ligy nechce, aby se čeští zámořští hráči v olympijské sezóně sehráli ve společném týmu. Reznikov však řekl, že ruští organizátoři jsou s vedením NHL v kontaktu a o zápasu ruských a českých hvězd NHL ani v nejmenším nepochybují. Ředitel turnaje zdůraznil, že jde o dobročinný zápas, jehož výtěžek bude věnován invalidním hokejovým veteránům. Uvedl, že nyní se dojednávají poslední detaily. "Všechno je na nejlepší cestě. Nemůže být ani řeči o tom, že by se zápas nekonal," prohlásil.

Dres soupeře Jágr Týmu obléknou mimo jiné bratři Pavel a Valerij Bureové, Tvardovskij, Nikolišin, či Višněvskij. Plánovaná je i účast Vjačeslava Fetisova. Spartak prý o všech plánech podrobně informoval vedení NHL. Podle informace ruského tisku prémiový fond turnaje činí 50.000 dolarů, z toho po 5000 obdrží každý tým a zbytek bude rozdělen mezi hráče vítěze. Ruská televize ORT bude pravděpodobně zápas přenášet v přímém přenosu.

Podle slov viceprezidenta hokejového klubu Spartak Moskva Gelaniho Tovbulatova přiletí Jágr Team do ruské metropole 14. srpna dopoledne a zápas sehraje týž den večer ve sportovním komplexu Sokolniky. Představitelé organizačního výboru plánují koncem července cestu do Litvínova, kde se mají s Jágrem znovu setkat. Ruská televize ORT o něm chystá dokument.

V minulém týdnu se zástupci NHL, její hráčské asociace (NHLPA), Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a představitelé hokejových svazů šesti nejvýznamnějších zemí - Švédska, Finska, USA, Kanady, Ruska a České republiky - dohodli, že hráči, jejichž jména figurují na seznamu širšího výběru pro olympijský hokejový turnaj 2002 v Salt Lake City, se mohou sejít na společné akci jen jednou v průběhu léta, a to ještě pouze po dobu 48 hodin.

Zástupci NHLPA nechtěli o společných exhibičních zápasech hráčů z NHL ani slyšet. Podle zmíněného restriktivního opatření by Jágr tým zápas v Moskvě hrát neměl. "My s ní ve svém plánu nadále počítáme," tvrdil po oznámení závěrů nadnárodní schůzky manažer Jágrova výběru Pavel Maršoun.

Autor:


Témata: Fond
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze