Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr rád půjde do slabého týmu, aby pomohl

15 2001
T o r o n t o - Možná už jen hodiny zbývají Jaromíru Jágrovi v týmu, kde strávil jedenáct sezon. Ve čtvrtek večer se při předávání cen NHL uvelebil v první řadě, kousek vedle něj se posadil Mario Lemieux. Asi to bylo naposledy, co se obě osobnosti ukázaly světu v době, kdy je ještě spojuje Pittsburgh. Oba tuší, co přijde. "Na trejd jsem připravený. Myslím, že je to na cestě," povídal Jágr zámořským žurnalistům. Obecně se předpokládá, že k velkolepé výměně dojde v době vstupního draftu, ten je o příštím víkendu. Jak Jágr v pittsburgských novinách hodnotí své působení? Kde by chtěl hrát?Kompletní zpravodajství z vyhlašování cen

O přátelství s Mariem Lemieuxem
Obchod je obchod. Jsem si jistý, že mezi námi se vůbec nic nezmění. On byl můj idol od mých patnácti let a jistě jím zůstane. Musí jenom dělat to nejlepší pro tým z hlediska obchodního a kdybych já byl majitel, asi bych dělal to samé. Když chce někdo být úspěšný, musí dělat to, co cítí, že je správné. Tady se člověk nemůže rozhodovat jenom pouze srdcem.

O výměně
Nevím, jestli já kolem toho něco zmůžu. Je to prostě věc klubu. Management stále upozorňuje, že se zde jedná o velké peníze. Generální manažer má teď před sebou opravdu hodně práce, má spoustu volných hráčů. Rozhodně to pro něj nebude jednoduché.

O tom, kde skončí
Ať to bude kdekoli, tak chci týmu odvést stoprocentní práci. A je to jedno, kde to bude. Prostě jenom chci hrát hokej, protože ho miluju. Klidně do čtyřiceti let. Teď nemám žádné děti, memám tedy v životě nic důležitějšího než hokej. Když o mě daný tým bude opravdu stát, budu tam hrát rád a udělám pro ně cokoliv.

A nemusí se zrovna jednat o špičkový tým. Jsem soutěživý typ, mám rád výzvy. Je podle mě trochu sobecké chtít jít jenom do mužstva, které bude pouze vyhrávat. Chtěl bych být pořádným tahounem, jenž je schopen dotáhnout k vítězství jakýkoli tým. Jsem prostě takový. Kdybych řekl, že chci jenom do Colorada nebo Detroitu, tak to prostě není pravda. 


O tom, že opouští Pittsburgh
Ano, bude to trochu bolet. Zažil jsem tady jedenáct skvělých sezon. Podívejte se však na život, jak to chodí. Když si někoho vezmete, tak si říkáte, že se nikdy nerozejdete. No a pak se něco zvrtne a přijde rozvod. Ale to neznamená, že z celého trejdu nakonec nebudeme mít výhodu oba. Jedenáct let je dlouhá doba, člověk potkává stále stejné tváře. Taková změna tedy možná pomůže. Možná to pro mě bude nová motivace, abych znovu všem ukázal, jaký jsem to hráč.

Ať se stane cokoliv, vždycky budu mít rád Pittsburgh. Je to moje nejoblíbenější město. A do té doby, než poznám něco jiného, to tak vždycky bude.  

Kapitán Pittsburghu Jaromír Jágr se mohl radovat "pouze" ze zisku Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování. Prestižní Hart Trophy i Lester B. Pearson Award mu unikly.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Plánovač údržby

Grafton Recruitment Praha
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 35 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze