Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr, raněný vládce smutného království

15 2001
Washington - Co se děje s Jágrem? Jak vážně je hokejový útočník zraněný? Může ještě král bodování obhájit svůj titul a pošesté získat Art Ross Trophy? Poslední zápas v NHL měl trochu vylepšit rozpačitý rozjezd v novém klubu. Jaromír Jágr se s pochroumaným kolenem vrátil do sestavy Capitals. V zápase s Ottawou si připsal asistenci. Jenže byl na ledě u šesti inkasovaných branek a Washington podlehl 5:11. To všechno v souboji týmů z hlavních měst USA a Kanady.

Před patnácti tisíci fanoušků, kteří nedávno jásali nad Jágrovým příchodem a při premiéře velebili majitele Leonsise za sestavení mocného týmu. Capitals tehdy roznesli New Jersey 6:1 a euforické soudy je hnaly snad až do finále Stanley Cupu.

Vřelý optimismus se mění v mrazivou skepsi. Z posledních osmi střetnutí vyhrál Washington jedinkrát. Nevede se ani druhému sportovnímu idolu města, basketbalistovi Jordanovi.

"Ve Washingtonu je jako ve smutném království," říká Jágrův osobní trenér Marián Jelínek. "Po několika zraněních přišla krize, tým se rozsypal." Jágr se ze zdravotních důvodů objevil jen v jedenácti z osmnácti utkání. Nasbíral devět bodů za pět gólů a čtyři asistence. Art Ross Trophy pro vítěze produktivity se vzdaluje.

Na prvního Iginlu z Calgary ztrácí 19 bodů, což pro něj není nepřekonatelná propast. Přesto se pátý Jágrův triumf v řadě zdá nepravděpodobný. "Už se na tu trofej nesoustředíme tolik jako dřív," tvrdí Jelínek.

"Teď je pro Jardu moc důležité, aby to šlo mužstvu." Bolest v koleně jej nadobro opustí až za pár týdnů. Jágr je obzvlášť nesvůj, když nemůže hrát naplno. Trápí se. "Vnitřní vazy byly natažené," líčí Jelínek. "Občas ho v koleni píchne tak, že se mu podlomí noha. Byl za ním doktor Kolář, mělo by to být v pořádku."

Kouč Wilson stále míchá složení útoků. Jágra zkoušel vedle centrů Nikolišina, Dahléna i Oatese, točí se i levá křídla. Ještě potrvá, než Jágr nalezne ve Washingtonu úplnou pohodu. Současné nesnáze přivykání neprospívají.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze