Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Růžička počká na Jágra: On si sám potrénuje a dostane chuť do zápasů

Jaromír Jágr sedí na svém obvyklém místě - mantinelu střídačky českých hokejistů. (15. února 2014) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

17 2014
Zatím to není na sto procent, přesto se začíná velmi reálně rýsovat, že Jaromír Jágr skutečně posílí hokejovou reprezentaci na mistrovství světa. Plyne to alespoň ze slov kouče Vladimíra Růžičky, který je s útočníkem od konce minulého týdne v kontaktu.

"Jsme domluveni, že si zavoláme a věřím, že se domluvíme," uvedl po středečním utkání s Norskem Růžička.

Jágrovi sice už v New Jersey skončila sezona, trenér národního týmu však po 42letém útočníkovi rozhodně nechce, aby okamžitě ze zámoří pelášil do Česka a zapojil se do přípravy týmu.

Dokonce ho Růžička nebude "hnát" ani na švédský turnaj Euro Hockey Tour, který se hraje těsně před startem šampionátu. Naopak! "Chtěl bych, aby jel až na mistrovství světa. I tam je totiž hodně zápasů. On si teď potřebuje v klidu potrénovat, odpočinout si od těch zápasů, aby měl do nich zase po sezoně chuť. Vždyť v Jersey odehrál všechno," ví Růžička.

A dorazí pak hráč, který celou kariéru opakuje, jak nerad střídá úzké a široké kluziště, skutečně do Běloruska? "Pokud bude zdravotně v pořádku, pak ano. Když jsem s ním mluvil, tak byl. Ale může se cítit unavený, takže to nechávám na něm."

Naopak Růžička příliš nepočítá s příletem Aleše Hemského, což už ve středu pro iDNES.cz naznačil Hemského otec "Zatím mi Aleš nebral telefon, ale taky jsem slyšel, že bude chtít čekat na léto a novou smlouvu, protože je po dlouhé době zdravý a mohl by získat slušný kontrakt," uvedl Růžička.

Autor:


Mercedes Třída G 5,5 63...
Mercedes Třída G 5,5 63...

r.v. 2016, naj. 36 400 km, benzín
2 800 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze