Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr se představil ve Washingtonu

Jágr v dresu se zdraví s manažerem McPheem - Jaromír Jágr v dresu Washingtonu se zdraví s generálním manažerem týmu Washington Capitals Georgem McPheem. | foto: ČTK/AP

17 2001
Washington - Jako pyšné představení svého hvězdného přírůstku pojalo vedení klubu NHL Washington Capitals úterní tiskovou konferenci Jaromíra Jágra. Český hokejista kvůli prvnímu vystoupení v americkém hlavním městě po přestupu z Pittsburghu přiletěl do Washingtonu na dva dny. Před kamerami si oblékl dres s tradičním číslem 68, nasadil úsměv a odpovídal na otázky, které už předtím mnohokrát slyšel. Z jeho odpovědí vyplynulo, že předchozí Jágrův šok z trejdu do Washingtonu místo očekávaného New Yorku pomalu mizí a vše se zaměřuje na budoucnost.

Při troše štěstí a získání Stanleyova poháru, jak řekl usměvavý český útočník ve smršti žertíků, lze udělat z Washingtonu hokejové město a splnit tak sen vedení
klubu.

"Trochu štěstí," odvětil Jágr na dotaz, co budou Capitals potřebovat k zisku vytoužené trofeje. Dodal, že on k tomu bude ze všech sil napomáhat. "Musíme vyhrát," shrnul lakonicky cíl mužstva, které po dlouhou dobu zůstávalo jen na počátku play off.

"Nechci se dívat zpátky. Nechci to oplakávat," řekl na četné dotazy, které pátraly po jeho obtížném a komplikovaném loučení s Tučňáky. V Pittsburghu strávil 11 let, prožil v něm celou svoji dosavadní kariéru v NHL.

Poslední rok v Pittsburghu byl pro Jágra obtížný z hokejového i z osobního hlediska. Přesto se jeho další věty o přesídlování do Washingtonu neobešly bez jisté dávky nostalgie. "Pittsburgh je dobrý," řekl.

Prohlásil, že má zatím čas na přestěhování do metropole, která žije svižnějším ruchem. Dodal, že změnu přijmou a štěstí ve Washingtonu najdou určitě i jeho rodiče a přítelkyně Andrea. Ta si podle něho více přála New York kvůli modelingu, ale ve Washingtonu bude mít i školu.

První zápas proti Penguins ve Washingtonu a poté i na bývalém domácím ledě v Pittsburghu bude pro Jágra, jak zopakoval, "divným zážitkem". "Hrát proti Mariu Lemieuxovi bude zajímavé. Bude to pro mě něco nového, takovou věc jsem ještě nezažil... Chci dokázat Tučňákům, že udělali velkou chybu," řekl žertem český
útočník.

V rozhovoru s českými novináři po tiskové konferenci však již vážně uvedl, že Pittsburgh chybu s jeho výměnou neudělal. "Dostal tu výměnu, kterou chtěl. Podle mě se chtěl zbavit peněz, které vydělávám já, plus přidat mladé, nadějné hráče," prohlásil Jágr. 

Letiště v obležení fanoušků

Více než tři sta fanoušků přivítalo Jaromír Jágra už v pondělí odpoledne po jeho příletu do Washingtonu. Hned na letišti musel absolvovat první krátkou tiskovou konferenci, jejímž hlavním a jediným tématem byl Stanleyův pohár a šance Caps jej poprvé v historii vyhrát. "Je zde třicet týmů, které chtějí to samé. Myslím si ale, že máme velice dobrý tým a můžeme to dokázat," uvedl dvojnásobný vítěz této trofeje u malého pultu, který byl bleskově připraven.

Ihned poté letištní halu opustil a odjel limuzínou do hotelu. Přestože to na sobě nedával poznat, byl unaven z dlouhé cesty, která se proti předpokladům ještě o 90 minut protáhla. 

Z velkolepého přijetí hráče na letišti měl radost i majitel klubu Ted Leonsis. "Je to dynamický a charismatický hráč, kterého jsme dlouho sledovali jen zpovzdálí. Jsem opravdu velice potěšen, že fanoušci pochopili, o jak velkou osobnost se jedná, a přišli ho přivítat," podotkl Leonsis, jenž však význam reakce příznivců nepřeceňuje. "Jestli si myslíte, že tohle je ta pravá nádhera, tak počkejte, až vyhrajeme pohár," dodal s úsměvem Leonsis.
 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze