Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jágr si Hrdinu nevyškemral, tvrdí Hlinka

21 2001
Litvínov - Naposledy dneska ráno se o olympijské nominaci radili hlavní kouč Josef Augusta a generální manažer týmu Ivan Hlinka. "Telefonovali jsme si spolu v osm, před tím v jedenáct večer. Ještě jsme řešili po utkání s Finskem poslední jména," říká Hlinka. "Každý z trenérů má třeba jiný názor, ale všichni si za touto nominací stojíme a to je rozhodující." Hlinka, jenž dovedl mužstvo k triumfu v Naganu, v Moskvě na turnaji Baltika není. Komentář ke konečné podobě olympijské nominace poskytl iDNES z litvínovského stadionu.Jak vypadá olympijské nominace?

O tom, kdy se s Augustou radili
Ještě včera večer po utkání jsme řešili poslední jména. S nominací všichni, tedy já a trenéři, souhlasíme. Ale jestli bude dobrá nebo ne, to se uvidí až po olympiádě. Rozhodující je, že všichni tři trenéři i já si za touto sestavou stojíme. I když samozřejmě bude spousta dalších hokejových odborníků i fanoušků, kteří by to poskládali jinak. 

O tom, proč jede Jaroslav Špaček
O obráncích jsme dlouho přemýšleli. Když se podíváte na nominaci, tak je tam spousta mladých beků, takže potřebujeme někoho zkušeného. A právě zkušenost a odolnost rozhodla pro Špačka. Třeba v současné době nemá v Chicagu nejlepší sezonu, ale je to hráč, který má srdce a je ochotný bojovat. A samozřejmě roli hrála i jeho sehranost s Pavlem Kubinou z předešlých šampionátů.

O tom, proč jede Jan Hrdina
Honza Hrdina bude asi nejdiskutovanější osobou v nominaci.  Před příchodem do Pittsburghu jsem ho neznal, do zámoří odešel brzy jako velmi mladý. Je to hráč, který není moc známý, ale je velmi univerzální a pracovitý, dobře se s ním dělá. Můžete ho použít všude - na centru i na křídle, je výborný na oslabení.

O tom, že si Hrdinu nevyškemral Jágr
Hodně se diskutuje jeho spojení s Jardou Jágrem, kdy spolu hráli v Pittsburghu . Ano, i to hrálo roli. Ale rozhodně mě Jarda kvůli tomu nevolal a nevyškemral si ho. Každý rozumný trenér si mužstvo staví ke vzoru svému a Honza v něm určitě místo mít bude.

O tom, jak se roztrhla dvojice Patera - Procházka
Ano, roztrhli jsme dvojici Patera - Procházka. Protože tam prostě nemůže jet patnáct, ale jenom třináct útočníků. Někdo musel vypadnout. A věřím, že i kluci to tak budou brát. I když se třeba ti, co nejedou, mohou zdravě naštvat. Já si osobně Martina Procházky nesmírně vážím a na minulou olympiádu jsem ho vzal dokonce z Toronta, kde si v tu dobu moc nezahrál.

O Paterovi
U Pavla je důležité, aby se udržel v kondici. A věřím tomu, že si ji v Rusku udrží, že bude hodně hrát. Patera je hráč, který může zápas kdykoliv rozhodnout, což za ta léta, co se podílí na úspěších českého hokeje, dokázal.

O Čajánkovi
Já jsem Čáju zažil i trochu v době, kdy jsem končil jako trenér u národního týmu. Navíc je to v současné době kapitán, za poslední dva roky nechyběl v žádném zápase. Dlouhodobě odvádí solidní a poctivou práci.

O tom, jak by charakterizoval tým
Věřím, že mužstvo je vyvážené a že se tam prolíná zkušenost se zdravým mládím. Na jedné straně zkušení hráči, co už toho mají hodně odehráno, a pak dostávájí šanci mladí.

O tom, že největší nápor teprve přijde
Jestli jsem si ulevil, že nominace už je hotová? Ale ten největší nápor ještě přijde. V Česku je vynikající hokej proto, že je tady spousta skvělých odborníků a fanoušků. A každý si teď začne říkat, jak jsme to měli udělat. Ale já jsem na to připravý a je to tak dobře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze