Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr si zvrtnul kotník a tápe

5 2003
New York - Hučící aréna Madison Square Garden bývala scénou pro velká představení Jaromíra Jágra. Český hokejista tu obvykle ničí místní New York Rangers, střílí góly v salvách. Při víkendovém utkání NHL se však útočník Washingtonu na Manhattanu spíš hledal. Partii, kterou do Česka přenášela i stanice Galaxie Sport, kvůli pochroumanému kotníku nedokončil. Naposledy se v záběru kamer objevil na začátku třetí třetiny, kdy se tunelem belhal do kabiny. V poslední době neplní svou roli krále zakončení. V předchozích 13 utkáních se zmohl jen na 7 bodů (3+4).

Deník Washington Post jej kritizoval za neproměněné šance v pátečním střetnutí proti Columbusu. Nejprve špatnou přihrávkou a později zbytečným faulem Jágr pomohl soupeři k výsledku 2:2.

Na stejném skóre se Washington Capitals shodli o den později s Rangers. A jak se v noci ze soboty na neděli předvedl divákům ve vlasti hráč s číslem 68? Neprosadil své jméno do ofenzivních statistik, na branku vypálil třikrát v krátkém úseku ve 38. minutě.

Vzápětí však při protisměrné kličce zajel do rýhy v ledu a upadl. Po druhé přestávce se zkusil do boje vrátit, nicméně brzy se odebral do zákulisí.

„Nevím, jak je to vážné,“ řekl pak přítomným novinářům. „Každopádně to dost bolí, nemohl jsem se na tu nohu postavit.“ Nastoupil vedle Švéda Nylandera a Slováka Čiernika. Elitní formace často narážela na řízné trio Barnaby, Lindros, Holík. Právě při Lindrosově úvodní trefě byl Jágr na ledě. Z ní se však české křídlo stěží dá vinit.

Svou gáži si Jágr nikdy nevydělával bráněním a bořením. Odmalička vynikal jako kanonýr. V New Yorku se však snažil především tvořit šance pro ostatní. Brzy předvedl svůj nejlepší kousek. Zatáhl puk do ofenzivní zóny a efektní zadovkou ho poslal do jasné šance Čiernikovi. Ten nájezd neproměnil.

Jágr tak zůstal bez asistence. Vracel se pro kotouč a zkoušel rozjíždět akce přes střední pásmo, jenže zjevně není v optimální pohodě.

Psychicky ani fyzicky. Do přesilovek chodil s krajanem Langem, jenže kombinace při vyloučení protivníka se Capitals delší dobu nevede.

Kouč Cassidy svou hlavní hvězdu zkoušel rozptýlit jinými spoluhráči. Nicméně ani se Zubrusem, Millerem či Langem nejlépe placený hokejista světa neožil.

Jakmile chyběl krátce po zahájení třetí části při početní převaze Washingtonu, bylo jasné, že se cosi děje. Pak nadobro zmizel v zákulisí.

V zápase byl výrazně nápadnější třeba domácí centr Lindros, který pronikl do několika příležitostí, osmkrát vystřelil. Jágr proti zaběhnutým pořádkům nevede ani produktivitu svého mužstva. Je až druhý za Nylanderem. Přemáhá soukromou krizi. Těší ho aspoň vzepjetí týmu, který už vede svou divizi.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze