Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr Team má v plánu čtyři zápasy

22 2003
Praha - Hokejový Jágr Team, společnost hráčů okolo českého hokejisty Jaromíra Jágra a kondičního trenéra Mariana Jelínka, chystá letos v létě čtyři exhibiční zápasy. Hvězdy z NHL mají v srpnu naplánované duely v Kladně, Studénce, Olomouci a Kravařích. Tradiční kondiční soustředění absolvuje Jágr tým tentokrát v Prostějově, 5. července ho uzavře tenisový turnaj. V jednání je i start prezidenta Václava Klause v turnaji osobností. V plánu je také fotbalový turnaj v Liberci a v srpnu orámují soustředění v Kravařích čtyři exhibiční duely.

Závěrečné dva zápasy pravděpodobně ozdobí účast legendárního obránce a nyní agenta Bobbyho Orra. V jednání je i účast jeho dvou svěřenců Jasona Spezzy z Ottawy a Toma Potiho z New Yorku Rangers.

"My jsme požádali některé agenty, že bychom rozšířili přípravu i na některé hráče z Kanady a Ameriky. V NHL se totiž už manažerům nelíbí, jak probíhá příprava hráčů v létě. Hraje se jen
golf a hráči nepřichází dostatečně připraveni. Poučují se v Evropě a přibližují se jí," vysvětlil  novinářům Jelínek.

Podle Jelínka se snaží v zámoří hráče k činnosti během dovolených nabádat. "Hráčům se začíná do smlouvy vkládat klauzule, že jsou povinní investovat určité peníze v létě za svou kondiční přípravu. I profesionál totiž dokáže být líný," podotkl Jelínek. "Americký model, kdy skončí led, hráči si dají výstroj do sklepa a vytáhnou ji v září, se začíná měnit. Začíná se dělat příprava plánovitě."

Právě Orr, který v České republice spolupracuje s Františkem Kaberlem starším, nakonec projevil sám zájem se soustředění Jágr týmu zúčastnit. "Měl by při dvou exhibicích stát se mnou na
střídačce a vhazovat čestné buly. Možná se jede podívat, že něco podobného udělají. Posílá sem své hráče, aby si to vyzkoušeli. A možná nám vznikne v zámoří konkurence," přemýšlel Jelínek.

Na kondičním soustředění koncem června počítá Jelínek s třinácti až patnácti hokejisty, na ledě jich prý přivítá kolem pětadvaceti. Jágrovi se začne věnovat hned od pondělka. "Kvůli loňské přípravě jsme měli několik konfrontací. Jardovi chyběla hrubá síla, objemová práce. Kickbox jako doplněk je dobrý, ale nebylo dobré na něm zakládat letní přípravu," uvědomil si Jelínek.

Nyní chce zapracovat na tom, aby Jágr ve Washingtonu konečně prožil individuálně kvalitní sezonu. "Příprava neproběhla, jak by měla. Poučili jsme se z toho a změníme ji. Cítíme to jako jednu z
posledních šancí, aby se Jarda dostal, kam patří. Víme, že od pondělka musíme pracovat," dodal Jelínek.

Pravděpodobná sestava Jágr Teamu:
Brankáři: Roman Čechmánek (Philadelphia), Milan Hnilička (Atlanta), Tomáš Vokoun (Nashville).
Obránci: Tomáš Kaberle, Karel Pilař (oba Toronto), František Kaberle (Atlanta), Pavel Kubina (Tampa Bay), Jaroslav Špaček (Columbus), Roman Hamrlík (NY Islanders), Filip Kuba (Minnesota), Michal Rozsíval, Josef Melichar (oba Pittsburgh).
Útočníci: Jaromír Jágr (Washington), Jan Hrdina (Phoenix), Martin Straka (Pittsburgh), Petr Nedvěd (NY Rangers), Jan Hlaváč, Josef Vašíček (oba Carolina), Radek Dvořák (Edmonton), Milan Hejduk (Colorado), Václav Varaďa (Ottawa), Martin Ručinský (St. Louis), Patrik Štefan (Atlanta), Martin Havlát, Radek Bonk (oba Ottawa), Václav Prospal (Tampa Bay), David Výborný (Columbus).

Přehled akcí Jágr Týmu
29. června - 6. července: kondiční soustředění v Prostějově
5. července: tenisový turnaj v Prostějově
26. července: fotbalový turnaj v Liberci
začátek srpna: hokejová exhibice v Kladně
17.-24. srpna: hokejové soustředění v Kravařích
19. srpna: hokejová exhibice ve Studénce
21. srpna: hokejová exhibice v Olomouci
22. srpna: hokejová exhibice

Jaromír Jágr před odjezdem z letiště

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze