Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr team opět plánuje cestu do Ruska

5 2003
Prostějov - Do Moskvy a do Tjumeni by měl při plánovaném ruském turné zamířit ke třem zápasům hokejový Jágr team. "Telefonicky jsou domluveny dva duely v Moskvě a předběžně i třetí v Tjumeni, ale smlouvy podepsané nejsou. Vše by se mělo definitivně dojednat příští týden, kdy mají zástupci ruské strany přiletět vše dořešit do Čech," řekl Marian Jelínek, trenér mužstvo složeného z předních českých hokejistů, působících převážně v zámořské NHL. Ruský tým by měl sestavovat legendární obránce Vjačeslav Fetisov.

Pokud vše dopadne podle plánů, nastoupí mužstvo kolem Jaromíra Jágra 9. srpna v Tjumeni a v následujících dvou dnech v Moskvě. 

Ještě před ruským turné však Jágr team, který dnes tenisovým turnajem zakončil soustředění v Prostějově, čeká exhibiční fotbalové utkání v Liberci (26. července) a po návratu z Moskvy zápas v Kladně při příležitosti návratu místního týmu do extraligy (13. srpna).

Závěrečné soustředění na ledě před odletem hráčů do kempů NHL se uskuteční od 17. srpna v novém komplexu kouče pražské Sparty Aloise Hadamczika v Kravařích. Právě třetí tým uplynulé sezoně nejvyšší domácí soutěže bude jedním z trojice finálových soupeřů Jágr teamu. Zbývající dva duely jsou na programu v Olomouci a ve Studénce.

Již dnes je však jasné, že i za rok se přední čeští hokejisté budou připravovat společně na další sezonu opět v Prostějově. Podle Jelínkových slov zde totiž našel tým ideální podmínky. "Znají veškeré potřeby hokejistů i jejich móresy," pochvaloval si Jelínek.

V letošním roce navíc hokejisté premiérově do přípravy zařadili trénink na cyklistickém velodromu, který sousedí s hotelem a tenisovými kurty. "Měli jsme z toho sice trochu obavy, ale nakonec se to osvědčilo. Pětadvacetivteřinové zatížení jednoho kola navíc odpovídá přibližně jednomu střídání," pochvaloval si Jelínek.

Jediným problémem byla nedostatečně vybavená posilovna v areálu. Ta stávající je totiž vybavena pro tenisty, kteří mají jiné potřeby než hokejisté. "Chybělo nám tam železo," vysvětlil kouč hlavní problém. Na samotném začátku soustředění tak museli do fitness centra navozit větší množství činek a závaží.

"Posilovna totiž tvoří nejméně třicet procent přípravy hokejistů. Tenisté se tam chodí většinou jen protáhnout," pokračoval ve vysvětlování Jelínek. Příští rok prý ale bude již vše v pořádku.

Plány na nadcházející rok ale značně komplikuje konání Světového poháru, díky kterému bude striktně stanovena forma přípravy hokejistů startujících v něm, a hlavně sehrání přípravných zápasů. "Bude to atypické, ale hledáme řešení. Existuje však i šance, že bychom příští rok vypustili a následující rok se vrátili zpět k současnému modelu," dodal Jelínek.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze