Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr Team prohrál ve finále na penalty

11 2004
Doubek u Říčan - Natažená třísla z tenisového utkání nepustila Jaromíra Jágra na trávník, a tak se spoluhráči z exhibičního výběru museli obejít bez své největší hvězdy. A i přesto se jim na fotbalovém turnaji v Doubku u Říčan dařilo. Ve finále prohráli David Výborný, Martin Straka a další až na penalty s týmem televize Nova.

Nechyběly ani další osobnosti sportovního a kulturního života: trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Jiří Hrdina, populární "Bomber" Tomáš Skuhravý či herec Roman Skamene.

Hudební příznivce zase potěšila především účast Anety Langerové, vítězky nedávné soutěže Česko hledá SuperStar. Výtěžek ze vstupného předali organizátoři Dětskému domovu ve Strančicích.

S raketou v ruce změřili síly na VIP turnaji v deblu ve sportovním areálu Hamr v Praze-Záběhlicích další přední čeští hokejisté.

Z prvenství se nakonec radovala dvojice Václav Nedorost, Radim Vrbata, jež ve finále zdolala Milana Krafta hrajícího se sestrou Hanou v tie-breaku 7:1. Kvůli blížícímu se dešti však přikročili finalisté ke zkrácené hře už za nerozhodného stavu 3:3 na gamy.

Vítězové získali skleněný broušený pohár. "Co s ním uděláme, když jsme na něj dva?" tázal se Vrbata s pohledem upřeným na vítěznou trofej. Jeho spoluhráč našel ihned pohotově řešení.

Asi ho rozřízneme na polovic," navrhl v žertu Nedorost. Spolu s Vrbatou připravili sourozencům Kraftovým ve finále první prohru v turnaji. Až do té doby se na kurtu prosazovala zejména Hana Kraftová, která hraje v zámořském Missouri univerzitní soutěž.

Diváci mohli spatřit v akci, kterou pořádala agentura Eurohockey Services, třeba světové šampiony Jana Hlaváče, Václava Varaďu, Richarda Fardu a Pavla Richtera či fotbalového mistra Evropy Antonína Panenku. Turnaje se zúčastnil i Patrik Štefan, útočník Atlanty a jednička draftu NHL z roku 1999.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze